Rusnák prekonal Ludhu a rozhodol o triumfe Ostravy, Baník uspel doma po siedmich kolách

Matúš Rusnák sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi.
Matúš Rusnák sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi.Profimedia
Slovenský futbalista Matúš Rusnák (24) prispel gólom k výhre Baníka Ostrava v nedeľňajšom zápase 26. kola českej ligy nad Teplicami 4:1. Svoje stretnutie zvládla na záver kola pražská Sparta. Po výhre 1:0 v Českých Budějoviciach sa vrátila do čela ligy.

Mladá Boleslav - Zlín 3:2

Ani dvojgólové vedenie po úvodnej pätnásťminútovke takmer nestačilo domácim k tomu, aby si pripísali tri body. Hostia v prvej nadstavenej minúte dokázali vyrovnať. Keď už sa takmer brankár Matej Rakovan, ktorý sledova súboj z lavičky, radoval z dôležitého bodu o záchranu, prišla rana od Jawa. Mladá Boleslav ťahá päťzápasovú sériu bez prehry, z toho tretíkrát zabrala naplno. Naopak, Zlín čaká na trojbodový zápis päť stretnutí.

Štatistika duelu.
Štatistika duelu.Flashscore

/Kadlec celý zápas (MB)/

Hradec Králové - Karviná 2:1

Zaujímavý súboj, v ktorom sa predstavila až šestica slovenských futbalistov, zvládli lepšie domáci. Hradec Králové viedol od polovice prvého dejstva, no po vlastnom zásahu o desať minút neskôr Karviná vyrovnala. Lenže v nadstavenom čase pred odchodom do kabín videl červenú kartu hosťujúci Memič. Hradec po zmene strán zužitkoval presilovku v 65. minúte. Na play-off o Konferenčnú ligu stráca z jedenástej priečky bod. Karviná je s devätnástimi bodmi predposledná.

Flashscore známky pre obe základné zostavy.
Flashscore známky pre obe základné zostavy.Flashscore

/Čmelík do 90.+1 + ŽK, Dancák do 62. min + ŽK - Holec a Krčík celý zápas, Regáli do 46. min, Iván od 76. min/

Baník Ostrava - Teplice 4:1

Dlhých sedem kôl čakali na tri body pred svojimi fanúšikmi hráči Ostravy. Sériu pretrhol víťazným zásahom a zároveň prvým v drese Baníka slovenský futbalista Matúš Rusnák.

Flashscore známky pre obe zostavy.
Flashscore známky pre obe zostavy.Flashscore

/Rusnák celý zápas + gól a ŽK, Blažek celý zápas - Ludha celý zápas, Čerepkai od 46. min, Bednár od 74./

České Budějovice - Sparta Praha 0:1

Líder českej Fortuna ligy zvládol dôležitý duel na pôde Českých Budějovíc. O jeho víťazstve rozhodol ešte v 17. minúte Birmančevič. Pre 26-ročného Srba to bol deviaty presný zásah v ročníku. Sparta sa vďaka nemu vrátila na čelo súťaže o bod pred Slaviu.