Tri červené pre Trenčín, dva góly Kalmára i prestrelka v Zlatých Moravciach

Kalmár zlomil kliatbu Kukučkovej brány.
Kalmár zlomil kliatbu Kukučkovej brány.Profimedia
Futbalisti Podbrezovej v 18. kole Fortuna ligy zdolali doma posledný Liptovský Mikuláš 1:0 a poistili si priebežnú štvrtú priečku v tabuľke. Hostia prezimujú na dne ligového peletónu.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0)

Domáci mali dobrý vstup do zápasu. Išli do vedenia už vo ôsmej minúte po útočnej akcii na jeden dotyk, keď finálnu prihrávku ponúkol Kováčik a Cobnan zoči–voči brankárovi Liptákov nezaváhal.

Vedenie mohli potom navýšiť Kováčik, Bartoš a najmä Paraj, ktorý pálil do brvna. Na opačnej strane neuspeli v dobrých pozíciách Popovič a Václavík.

Hneď po zmene strán nevyužil únik Cobnan, vychytal ho Sváček. Vyrovnanie odmietol vo veľkej šanci hosťujúci Jendrišek. V závere si už Podbrezovčania postrážili tesný výsledok, keď Liptákov oslabil vylúčený Totka.

Gól: 8. Cobnan.

ČK: 88. Totka po 2. ŽK.

Štatistiky zo zápasu medzi Podbrezovou a Liptovským Mikulášom
Štatistiky zo zápasu medzi Podbrezovou a Liptovským MikulášomFlashscore

AS Trenčín - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:4 (0:0)

Trenčania dohrávali bez trojice vylúčených hráčov, no dlho sa im aj v početnej nevýhode darilo držať nerozhodný stav.

Celok zo Žitného ostrova vykúpil až v závere dvojgólový strelec Zsolt Kalmár, v nadstavenom čase prikrášlili skóre Dominik Kružliak a Cesar Blackman. Hráči DAC uspeli štvrtýkrát za sebou a bodovo sa dotiahli na bratislavský Slovan.

Góly: 85. a 88. Kalmár (druhý z 11 m), 90.+1 Kružliak, 90.+3 Blackman.

ČK: 39. Emeka po 2. ŽK, 64. Stojsavljevič po 2. ŽK, 87. Pires po 2. ŽK

Tabuľka Fortuna ligy po sobotňajších zápasoch 18. kola
Tabuľka Fortuna ligy po sobotňajších zápasoch 18. kolaFlashscore

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 3:2 (1:1)

Aj vďaka dvom gólom Matúša Marcina si MFK Zemplín udržal reálnu šancu bojovať o účasť v hornej polovici tabuľky. Aktuálne sú Michalovčania na 7. priečke o bod za Žilinou, pričom odohrali o zápas menej ako ich sobotňajší súper.

Góly: 10. a 53. Marcin, 48. Peňa - 16. Bari, 73. Stojčevski.

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Dukla Banská Bystrica 4:4 (0:1)

Futbalisti Zlatých Moraviec prehrávali doma v 18. kole Fortuna ligy s Banskou Bystricou už 1:4, napokon remizovali 4:4. V 72. minúte bol vylúčený hosťujúci Timotej Záhumenský.

ViOn v priebehu dvadsiatich minút dokázal zmazať trojgólové manko. V piatej minúte nadstaveného času vyrovnal prvým gólom v sezóne striedajúci Tomáš Vestenický.

Góly: 60. Ďubek (z 11 m), 75. Brenkus, 77. Niarchos, 90+5. Vestenický – 51. a 69. Depetris, 23. Uhrinčať, 56. Polievka.

ČK: Záhumenský

Strelci gólov v zápase Zlatých Moraviec a Banskej Bystrice.