Z výhry sa v Česku tešilo deväť Slovákov, Slavia pred duelom v Košiciach víťazne

Pražská Slavia vyhrala po vlastnom góle súpera.
Pražská Slavia vyhrala po vlastnom góle súpera.Profimedia
Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v nedeľnom stretnutí 4. kola českej ligy na pôde FK Mladá Boleslav 1:0. Triumfovali tak vo všetkých dueloch nového ročníka a spolu s mestským rivalom Spartou majú na konte 12 bodov.

Tretiu výhru v sérii zaknihovali hráči Sigmy Olomouc, ktorí zdolali Teplice. Naopak, tretiu prehru za sebou zaznamenala Karviná, podľahla Pardubiciam.

Slavia, ktorú počas týždňa čaká v Košiciach duel 3. predkola Európskej ligy proti ukrajinskému Dnipru, si vybojovala najtesnejšie víťazstvo. Slovácko si z hlavného mesta Česka odnieslo tri body. Všetko ale mohlo byť inak, keby po vylúčení na strane hostí platil vyrovnávajúci zásah Kovaříka.

Olomouc - Teplice 2:1

/M. Macík a J. Chvátal odohrali celý zápas, D. Ventúra hral do 68. minúty, T. Digaňa bol na lavičke náhradníkov (všetci Sigma)/

Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:1

/A. Kadlec (Mladá Boleslav) hral do 87. minúty - M. Tomič hral do 46. minúty, J. Hromada a I. Schranz boli na lavičke (všetci Slavia)/

Pardubice - Karviná 2:1

/V. Budinský odchytal celý zápas (Pardubice) - R. Mikuš odohral celý zápas, D. Krčík hral od 60. minúty, M. Franko bol na lavičke (všetci Karviná)/

Strelci duelu v Pardubiciach
Strelci duelu v PardubiciachFlashscore

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 2:5

/M. Králik hral odohral celý zápas, L. Čmelík hral od 46. minúty, D. Šipoš bol na lavičke náhradníkov (Č. Budějovice) - M. Tvrdoň bol na lavičke (Plzeň)/