Zlín vyhral, Bajza si udržal čisté konto. Prerušený duel v Tepliciach vyhrali domáci

Zlín rozhodol o triumfe tesne pred prestávkou.
Zlín rozhodol o triumfe tesne pred prestávkou.Profimedia
Futbalisti Olomouca remizovali v sobotnom dueli 14. kola českej ligy na pôde Jablonca a s 24 bodmi figurujú na treťom mieste neúplnej tabuľky. Na štvrtom mieste je Mladá Boleslav, ktorej duel bol za stavu 0:0 v Tepliciach prerušený. Príčinou bolo zhasnutie svetiel. Na čele ligového pelotónu je pražská Sparta.

Zlín vybojoval druhé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku, keď triumfoval na pôde Pardubíc. Zápas Slovácka s Hradcom Králové sa skončil bezgólovou remízou a spomínané stretnutie Teplíc s Mladou Boleslav bolo za stavu 0:0 prerušené pre výpadok elektrického prúdu.

Česká liga - 14. kolo:

Pardubice - FC Zlín 0:1

/V. Budinský odohral celý zápas - M. Rakovan sedel na lavičke náhradníkov/

Jablonec - Olomouc 1:1

/T. Digaňa, J. Chvátal a D. Ventúra odohrali celý zápas, M. Macík (všetci Olomouc) sedel na lavičke náhradníkov/

Hodnotenia hráčov duelu v Jablonci.
Hodnotenia hráčov duelu v Jablonci.Flashscore

FC Slovácko - FC Hradec Králové 0:0

/P. Bajza odohral celý zápas, L. Čmelík hral do 90. min, S. Dancák (všetci Hradec) sedel na lavičke náhradníkov/

Teplice - Mladá Boleslav 1:0

/A. Kadlec (Mladá Boleslav) odohral celý zápas/

Stretnutie v 66. minúte za bezgólového stavu prerušili pre výpadky elektriny na štadióne. Rozhodca Ondřej Berka po chvíli poslal hráčov do kabín, k opätovnému zahájeniu hry nedošlo ani po 20-minútovej pauze. Na teplických Stínadlách počas druhého polčasu zhasla zhruba polovica svetiel. Hlásateľ oznámil výpadok elektriny, uviedol ale, že sa v hre bude po vyriešení problému pokračovať.

Hráči sa dočkali a opäť naskočili do akcie. V 77. minúte sa presadil domáci Hronek, jeho gól ale pre ofsajd neplatil. Regulárny zásah prišiel až minútu pred koncom riadnej hracej doby, keď o troch bodoch pre Teplice rozhodol Jan Knapík.

AC Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 2:0