Real Madrid sa herne trápil. Doma s Rayom získal iba bod a prišiel o prvé miesto

Real Madrid doma nepotvrdil pozíciu favorita.
Real Madrid doma nepotvrdil pozíciu favorita.Profimedia
Futbalisti Bilbaa vyhrali v nedeľnom zápase 12. kola španielskej La Ligy na pôde Villarrealu a vrátili sa na piate miesto. Almería stále čaká na výhru, nestačila ani na Alavés. Valencia porazila Granadu. Real Madrid doma proti Rayu iba remizoval.

Real Madrid - Rayo Vallecano 0:0

Real Madrid sa doma herne trápil a nedokázal si vypracovať cez obetavých a bojovných hráčov z predmestia hlavného mesta výraznejšie príležitosti. V nervóznom závere padlo viacero žltých kariet a často prichádzalo k menším strkaniciam. Po bezgólovej remíze tak "biely balet" ostáva na druhom mieste tabuľky o dva body za Gironou, ktorá v sobotu porazila Osasunu. Real nenadviazal na výhru v El Clásicu spred týždňa, tretia Barcelona na neho stráca dva body. Domáci majú naďalej najlepšiu defenzívu v La Lige, keďže inkasovali iba osem gólov. Rayo Vallecano ťahá osemzápasovú sériu bez prehry, pričom až v šiestich stretnutiach remizovalo a je deviate.

Alavés - Almería 1:0

Domáci Hagi síce v nadstavenom čase prvého polčasu zahodil pokutový kop, ale obranca Aleksandar Sedlar prvým gólom za Alavés a svojím premiérovým ligovým od jari 2019 rozhodol o troch bodoch pre nováčika. Deportivo vyhralo prvý raz od 2. septembra a poskočilo na štrnáste miesto. Almería ostáva posledná, má iba tri body, žiadnu výhru a až deväť prehier.

Valencia - Granada 1:0

Jediný gól zápasu strelil v siedmej minúte nadstaveného času prvého polčasu domáci Pepelu. Bol to jeho druhý zásah za Valenciu po pikantnom letnom príchode z Levante, mestského rivala "netopierov" a prvý od 18. augusta, keď takisto z penalty rozhodol o víťazstve 1:0 proti Las Palmas. Valencia poskočila na ôsme miesto. Granada ostáva s jedinou výhrou na predposlednej devätnástej priečke.

Villarreal - Athletic Bilbao 2:3

Bilbao odohralo fantastickú hlavne úvodnú polhodinu hry, počas ktorej strelilo tri góly a pri každom boli bratia Williamsovci. Mladší Nico najskôr na prvý prihral, druhý sám strelil a o tretí sa postaral Iňaki. Na oba prihrával Sancet. Už keď všetko vyzeralo na hladkú záležitosť hostí, tak Moreno a Sorloth na konci riadneho hracieho času za minútu dvomi gólmi znížili. Bilbao sa v tabuľke vrátilo naspäť na piate miesto, zatiaľ čo Villarreal sa ďalej trápi. Je na jedenástej priečke a vyhral len jeden z ostatných siedmich duelov.