Tragédia v Granade, zápas prerušila smrť fanúšika. La Liga rozhodla o termíne dohrávania

Na štadióne Granady došlo k nešťastiu.
Na štadióne Granady došlo k nešťastiu.Profimedia
Zápas La Ligy medzi Granadou a Athleticom Bilbao bude pokračovať v pondelok 11. decembra po tom, čo bol v nedeľu prerušený po smrti fanúšika na tribúne, uviedlo vedenie súťaže.

Duel bol zastavený v 17. minúte, keď sa záchranári snažili oživiť majiteľa permanentky, fanúšika Granady, ktorý utrpel zástavu srdca. Celej situácii predchádzala informácia z tribúny od priaznivcov, ktorí informovali rozhodcu o tom, čo sa stalo. Arbiter podľa toho rozhodol a poslal hráčov do šatní. Po istom čase, keď bolo jasné, že v hre sa pokračovať nebude, opustili štadión aj fanúšikovia.

Nakoniec bolo stretnutie prerušené. Súboj, v ktorom Bilbao viedlo 1:0 po góle Iňakiho Williamsa zo šiestej minúty, bude v pondelok od 21:00 pokračovať od spomínanej 17. minúty. "Futbal je teraz tou najmenej dôležitou vecou. Je to tragédia, ktorú musíme znášať. Máme hlavy v smútku," povedal generálny riaditeľ Granady Alfredo García Amado, ktorý zároveň poďakoval zdravotníkom Bilbaa za pomoc pri incidente.