Schranzov gól Slavii nepomohol, do semifinále českého pohára postúpila Sparta

Sparťanská radosť po postupe.
Sparťanská radosť po postupe.Profimedia
Slovenský futbalový reprezentant Ivan Schranz (30) vsietil úvodný gól Slavie Praha vo štvrťfinále Českého pohára proti Sparte. "Zošívaní" však v prestížnom derby neudržali vedenie 2:0 a napokon prehrali 2:3 po predĺžení. Medzi elitné kvarteto postúpil aj FC Zlín po víťazstve nad Slovanom Liberec 2:1 po predĺžení.

Slavia Praha - Sparta Praha 2:3 pp

Slavia nezvládla dobre rozbehnutý duel a pred zaplnenou Fortuna Arenou padla v súboji s veľkým rivalom. Jedným z rozdielových hráčov 309. vzájomného duelu sa stal dvojgólový Victor Olatunji. Hosťujúci kanonier v súboji Nigérijčanov niekoľkokrát ťažil z chýb Igoha Ogbua, ktorý tak opäť ukázal, že mu stretnutia s úradujúcim českým majstrom vôbec nevychádzajú.

Postup zaistil chvíľu pred koncom z pokutového kopu Adam Karabec. Penaltu odpísal Karel Rouček, ktorý sa vo veku 27 rokov stal najmladším rozhodcom, ktorý riadil derby pražských "S". Sparta nastúpila bez slovenského ofenzívneho esa Lukáša Haraslína.