Zbytočne stratené body, stále na správnej ceste. Bartoš aj o šumoch ohľadom Slovana

Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Zbytočne stratené body, stále na správnej ceste. Bartoš aj o šumoch ohľadom Slovana

Bartoš je veľkou oporou Podbrezovej v Niké lige.
Bartoš je veľkou oporou Podbrezovej v Niké lige.Milan Štefánik/jimifoto.sk
Podbrezová mala výborný vstup do sezóny a nachádzala sa aj na čele tabuľky Niké ligy, ale v posledných troch zápasoch získala iba jeden bod. Najskôr podľahla Trnave, následne v závere inkasovala proti Trenčínu a len remizovala. Na pôde Slovana dokonca počas nadstaveného času dostala dva góly, čím prišla o pozitívny výsledok 2:1 a prehrala. Napriek tomu opora tímu Marek Kristián Bartoš (26) v rozhovore pre Flashscore Správy hovorí, že tím z Horehronia je na správnej ceste.

Marek, v posledných dvoch zápasoch ste prišli o body. Čo sa stalo v záveroch proti Trenčínu a Slovanu?

"Mrzí to, pretože s Trenčínom a aj Slovanom sme si v podstate prehrali vyhraté duely. V prvom stretnutí to bolo pre ten nešťastný roh, po ktorom som si loptu zrazil do vlastnej brány. Na Slovane sme už mali záver uhrať lepšie, podržať loptu, nie sa iba sústrediť na zranenie. Tie góly sme si pýtali. Samozrejme, že nás to mrzí, ale už sa nedá nič robiť."

Pred tretím gólom Slovana prišlo k sérii chýb, o čo tam išlo?

"Náš hráč nezmyselne rozohral zo stredového kruhu priamo na brankára, čo som už dlho nevidel. Nečakal to ani Rišo Ludha. Jediné, čo mohol urobiť, bolo nakopnúť loptu dopredu, pretože bol napádaný. Na polovici ihriska nasledoval prehratý súboj. Aj hráč Slovana to nakopol dopredu, prišiel ďalší prehratý súboj a Barseghjan išiel sám na bránu. Tieto chyby sa ale už stali a môžeme sa z nich iba poučiť."

Mrzia tieto straty bodov o to viac, že teraz ste teoreticky mohli byť na úrovni prvej Žiliny?

"Na tabuľku sa nejak špeciálne nepozeráme. Išlo o to, že sme mohli zobrať všetky tri body na Slovane po veľmi dobrej hre, ktorú trénujeme a chceme ju predvádzať, čiže atraktívne poňatie. Chýbal tomu len úspešný koniec, za to si môžeme sami."

Bartoš sa počas zápasu pohybuje ako obranca na veľkej časti hracej plochy.
Bartoš sa počas zápasu pohybuje ako obranca na veľkej časti hracej plochy.Milan Štefánik/jimifoto.sk

Na čom ste pracovali počas reprezentačnej prestávky?

"U nás sa to nemení. Pripravujeme sa tak isto na každého súpera, záleží od nás, ako budeme hrať a ako budeme nastavení. Vyhodnotili sme si chyby a verím, že sa z nich do budúcnosti poučíme. Musíme lepšie zvládať koncovky zápasov, aby sa už spomínané veci neopakovali. Čaká nás ťažký duel proti Skalici. Určite sa treba pripraviť, že budeme dobíjať defenzívu súpera. Potrebujeme dobrý pohyb, hrať sebavedomo, dávať si pozor na brejky a využívať šance, ktoré si vytvoríme. Bude to o efektivite, energii a nastavení."

V tejto sezóne ste vy osobne za šesť zápasov strelili dva góly a na dva asistovali. Na stopéra nezvyčajný počin...

"Pokračujem v nastolenom trende. V tomto smere sa mi darí už od jari, keď som začal premieňať šance. Dostával som sa do nich aj na jeseň, ale až tak sa mi nedarilo. Zameral som sa na to v tréningu, aby som bol v zakončení pokojnejší a sebavedomejší, pretože parametre na strieľanie gólov zo štandardiek mám. Viac sa tlačím dopredu a zatiaľ to vychádza. Ako stopér si nemôžem určovať, koľko gólov dám, ale určite nechcem skončiť sezónu s dvomi."

Váš zásah proti ViOn-u skončil druhý v hlasovaní o najkrajší gól mesiaca. Zamrzelo to?

"Trochu ma to mrzelo, pretože ak sa na to pozriem objektívne a nedal by som ten gól ja, ale niekto iný, tak to bol určite najkrajší zásah zo všetkých piatich. Takýto gól sa len tak nevidí, no ja to neovplyvním. Som rád, že som pomohol tímu a že sme zvládli ťažký zápas. Hlavné je, že sme získali tri body. Nepovedal by som, že to bude jediný zásah, pretože sme mali veľa šancí."

Ste napriek trom menej vydareným stretnutiam naďalej na správnej ceste?

"Určite. Oproti letnej príprave sme sa o dosť zlepšili. Stratené zápasy nás mrzia, ale na to sa už nemôžeme pozerať. Musíme sa poučiť a do ďalších stretnutí hrať skúsenejšie. Predvádzame hru, akú chceme - atraktívny futbal pre divákov. Baviť ich a prilákať čo najviac na domáci štadión -to je náš hlavný cieľ."

V jednom z rozhovorov ste povedali, že v rozostavení na troch stopérov sa cítite dobre a že by ste si museli zvykať, ak by ste mali opäť hrať v štvorobrancovom systéme. Ako ste to mysleli?

"V štvorčlennom systéme by som pravidelne nastupoval ako stopér a odtiaľ by som sa smerom dopredu už nedostával toľko, ako teraz. Musel by som sa brzdiť, pretože ak by som vystúpil, vzadu by zostal jediný stredný obranca. Samozrejme, keď tento systém trénujete dva roky neustále, uloží sa vám to v hlave. Určite by som potreboval nejaký čas, aby som sa vrátil k hre na štyroch obrancov. Je to však klasický systém, hrával som ho veľakrát."

Počas leta sa špekulovalo o tom, že by vás chcel získať Slovan. Bola na stole konkrétna ponuka?

"Konkrétnu ponuku som z môjho pohľadu nedostal, mne osobne sa nikto neozval a s nikým som nekomunikoval. Viem, že nejaké šumy v médiách boli, ale tieto veci išli mimo mňa. Sústredil som sa na seba a Podbrezovú."

Bartoš v súboji s Polievkom z Banskej Bystrice.
Bartoš v súboji s Polievkom z Banskej Bystrice.TASR