Kompany kritizuje rozhodcov Premier League: Nemám pocit, že sa uplatňuje zdravý rozum

Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Kompany kritizuje rozhodcov Premier League: Nemám pocit, že sa uplatňuje zdravý rozum

Lodivod celku Clarets dal najavo svoj názor.
Lodivod celku Clarets dal najavo svoj názor.Profimedia
Manažér tímu Burnley Vincent Kompany (37) vyhlásil, že úroveň rozhodovania v Premier League v tejto sezóne klesla. Belgičan sa tak pripojil k všeobecnej kritike arbitrov po viacerých kontroverzných situáciách.

Kompanyho mužstvo bolo v sobotu proti Chelsea oslabené, keď od 40. minúty dohrávalo s desiatimi hráčmi. Za protest po tomto vylúčení a následnom pokutovom kope videl červenú kartu aj samotný tréner Burnley. Zostupom ohrozený klub, ktorý je v tabuľke na 19. mieste a má pred sebou ešte osem zápasov, remizoval na Stamford Bridge 2:2.

"Frustrácia pramení z toho, že je to sled chýb a vždy je to diskutabilné," povedal Kompany novinárom a pokračoval: "Má to vplyv na naše body a sezónu. Predpokladám, že to všetko tak trochu vyvoláva pocit väčšej zlosti, ale keď príde ďalší moment, musím urobiť všetko pre to, aby som nereagoval. Dúfam, že sa to v tomto ročníku už nezopakuje."

"Stále hovorím, čo si myslím, nebudem sa tomu vyhýbať. Povedal som to aj arbitrom, že rozhodovanie v tejto sezóne nebolo dostatočne dobré. Vravel som to konštruktívnym spôsobom. Minulý rok som povedal, že anglické rozhodcovstvo je najlepšie na svete, mal som pocit, že sa vždy uplatňuje zdravý rozum - tento rok som ho už nemal," vysvetlil Kompany.

Bývalý kapitán Manchestru City povedal, že sa po zápase s Chelsea rozhodcom ospravedlnil. Jeho Burnley v utorok hostí desiaty Wolverhampton.

Burnley je v tabuľke Premier League predposledné.
Burnley je v tabuľke Premier League predposledné.Flashscore