Manchester United uzavrel Tour prehrou, cenný skalp pre Dortmund

Diogo Dalot (druhý sprava v červenom) otváral skóre stretnutia.
Diogo Dalot (druhý sprava v červenom) otváral skóre stretnutia.Profimedia
Futbalisti Manchestru United uzavreli predsezónnu Tour po USA, keď v noci z nedele na pondelok prehrali s Borussiou Dortmund 2:3.

Dortmund - Manchester United 3:2

Anglický celok začal na Allegiant Stadium v Nevade lepšie, keď sa ujal vedenia v 24. minúte po výstavnom technickom zakončení Dalota. Do prestávky však v rozpätí dvoch minút vyrovnal Malen, pričom raz mu asistoval aj Sabitzer, ktorý bol na Old Trafford počas jari na hosťovaní. Zaujal aj priamy kop Eriksena.

"Červení diabli" dokázali kontrovať po zmene strán - vyrovnal Antony, druhú gólovú prihrávku si pripísal van de Beek. Napriek tomu sa z triumfu tešila Borussia, pre ktorú to bol prvý vážnejší súper pred novým ročníkom. Rozhodujúci zásah strelil Moukoko.

Dortmund čaká v zámorí, konkrétne v Chicagu, štvrtkový boj s Chelsea. United sa medzičasom presunú späť na Britské ostrovy, kde už na svojom domácom stánku privítajú v sobotu francúzsky Lens, v nedeľu si v generálke na Premier League zmerajú sily v Dubline s Athleticom Bilbao.