Gólový pôst v Nemecku. Schalke si rozdelilo body s Wolfsburgom

Úvodný zápas 20. kola Bundesligy gól nepriniesol.
Úvodný zápas 20. kola Bundesligy gól nepriniesol.Profimedia
Futbalisti Schalke 04 Gelsenkirchen remizovali v 20. kole nemeckej Bundesligy s VfL Wolfsburg 0:0 a naďalej sú na dne tabuľky.

Schalke 04 Gelsenkirchen - VfL Wolfsburg 0:0

V úvode duelu mali hostia možnosť po odpískaní pokutového kopu otvoriť skóre, Maximilian Arnold však z bieleho bodu neskóroval a jeho pokus opečiatkoval ľavú žrď. Na konci prvého dejstva sa hráči Schalke snažili prekvapiť súpera strelami z veľkej vzdialenosti, no neúspešne.

V 50. minúte na štandardnú situáciu vyskočil najvyššie Alex Král a prekonal gólmana peknou strelou. Lopta si našla cestu do ľavého dolného rohu bránky. Jeho gól však neplatil kvôli ofsajdu. Postavenie mimo hry zaúradovalo aj v 76. minúte, keď neplatil zásah Michaela Freya. Diváci do konca zápasu gól nevideli.