Harris rozhodol súboj o čelo tabuľky, Košice rozbili Bystricu, Zvolen porazil SpišiakovTASR
Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v piatkovom zápase 22. kola Tipos extraligy nad HK Nitra 5:2. Súboj Slovana s Novými Zámkami rozhodol jediný zásah z 59. minúty.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 5. Walega (Uhrík), 13. Handlovský (Kriška, Šmída), 25. Saari (Ventelä, Kriška), 54. Karsums (Štrauch, Ventelä), 58. Kuru (Štrauch) – 6. Lacka (Mezei, Solenský), 35. Parkkonen (Lacka, Molnár)

Domáci triumfovali po štyroch prehrách a v tabuľke sa posunuli na priebežné 9. miesto. Fínsky obranca Patrik Parkkonen zaznamenal vo svojom prvom zápase v drese Nitry premiérový gól, vicemajster z minulej sezóny však neuspel v šiestom stretnutí po sebe.

HKM Zvolen – HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 19. R. Bondra (Jedlička) 41. Stupka (Šiška, Hanna), 58. Marcinek (Viedenský, Jedlička), 60. R. Bondra (Rauhauser, Langkow)

Hokejisti Zvolena zdolali Spišskú Novú Ves 4:0 aj bez chýbajúcej trojice útočníkov Petra Zuzina, Devena Sideroffa a Mareka Hecla. Vyhrali tak jedenásty z dvanástich duelov na svojom ľade a brankár Adam Trenčan si pripísal prvé čisté konto v sezóne.

HC Košice - HC ´05 Banská Bystrica 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly: 20. Jääskeläien (Leskinen, Southorn), 23. Leskinen (Chovan, Southorn), 29. Romančík (Chovan), 31. Campbell (Šedivý), 49. Jääskeläinen (Paršin, Deyl), 54. Rogoň (Romančík, Ferenc) - 59. Holenda (Frídel)

Hokejisti Košíc zvíťazili nad HC ´05 Banská Bystrica 6:1. Brankár "oceliarov" Jaroslav Janus prišiel o čisté konto v 59. minúte, keď ho prekonal Matúš Holenda.

Pre Košičanov to bolo desiate domáce víťazstvo po sebe, na konte majú 42 bodov. Banskobystričania prehrali päť z uplynulých šiestich zápasov a po 22. kole im patrí predposledná 11. priečka.

HK Dukla INGEMA Michalovce – HK Poprad 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 34. Vašaš (Szypula, Glazkov), 60. Glazkov (Zabusovs) – 14. Kukuča (Mlynarovič, Matej Paločko)

Hokejisti HK Dukla INGEMA Michalovce zvíťazili nad HK Poprad 2:1. Ruský obranca Ivan Glazkov strelil rozhodujúci gól 34 sekúnd pred koncom tretej tretiny počas presilovej hry.

Domáci vyhrali ôsmy z uplynulých deviatich zápasov a udržali si piatom miesto v tabuľke. Popradčania pokračujú v nevyrovnaných výkonoch a po triumfe nad Banskou Bystricou (5:0) opäť prehrali.

HC Slovan Bratislava - HC MIKRON Nové Zámky 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 59. Harris (MacKenzie)

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v šlágri 22. kola Tipos extraligy Nové Zámky 1:0 a zvýšili náskok na čele tabuľky pred piatkovým súperom na tri body. Duel rozhodol v 59. minúte Brant Harris. Zámčania klesli na tretie miesto za Zvolen, ktorý zdolal Spišskú Novú Ves 4:0. "Bryndziari" majú na konte 43 bodov, Zámky 42. Slovan ich nazbieral 45.

HC MV Transport Prešov – HK Dukla Trenčín 3:2 pp (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 4. Gerlach (Girduckis, Giles), 42. Campagna (Sýkora, Šimun), rozh. nájazd: Gerlach – 41. Petráš, 50. Flick (Petráš, Pietroniro)

Hokejisti HC MV Transport Prešov zvíťazili v piatkovom zápase 22. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci gól strelil v druhej sérii americký útočník Max Gerlach.

Domáci triumfovali len v druhom z uplynulých dvanástich duelov a v tabuľke sa posunuli na 11. miesto o bod pred Nitru. Trenčania po dvoch víťazstvách prehrali, ale zostali na ôsmej priečke.