Hetrik i bitka v Toronte, Buffalo s piatimi gólmi v tretej tretine

John Tavares tešiaci sa spoločne Austonom Matthewsom.
John Tavares tešiaci sa spoločne Austonom Matthewsom.Profimedia
Nový deň v NHL, nový hetrik. Hoci sa v noci zo stredy na štvrtok hrali v NHL len dva zápasy, videli sme niekoľko zaujímavých situácií.

Toronto Maple Leafs - Philadelphia Flyers 5:2

Hetrik Johna Tavaresa bol ústrednou postavou noci zo stredy na štvrtok v zámorskej NHL. Center Toronta skóroval raz v prvej a dvakrát v tretej tretine, k čomu pridal ešte jednu asistenciu. Aj s jeho pomocou ukončili Leafs sériu prehier.

Z ôsmich striel na bránu sa raz presadil Auston Matthews. Vyhlásený strelec bol rovnako súčasťou šarvátky v závere. Udelilo sa v nej celkovo 50 trestných minút, z toho 31 na strane Flyers. Najviac si ich odniesol Travis Konecny - 16.

Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins 6:3

Hneď päť hráčov Buffala zaznamenalo do štatistík po dva body pri triumfe nad Pittsburghom.

Hostia viedli 2:0 i 3:1 na začiatku záverečnej časti hry, no ani to im nestačilo na plný bodový zisk. Na 3:3 vyrovnával dvojgólový Victor Olofsson, rozhodujúci zásah uštedril Alex Tuch