Za Slafkovského sa pobili. NHL s hetrikmi Kanea i Karlssona, obrat Bostonu

Slafkovský má za sebou jeden z menej vydarenejších večerov.
Slafkovský má za sebou jeden z menej vydarenejších večerov.Profimedia
Päť Slovákov v akcii, dvaja sa tešili z výhry, no získali iba jeden jediný bod. V nočnej NHL bolo na programe 12 stretnutí.

Vancouver Canucks - New Jersey Devils 2:5

Štvrtý kanadský bod za tretiu asistenciu v sezóne pribudol na konto Tomáša Tatara. 31-ročný krídelník asistoval na záverečný gól svojich Devils do prázdnej brány pri triumfe 5:2 nad Vancouverom.

Slovák odohral 14 minút a 45 sekúnd, zaznamenal plusový bod, dve strely na bránu i dve zablokované koncovky súpera.

New York Rangers - Philadelphia Flyers 1:0 pp

Igor Šesťorkin vychytal všetkých 19 zakončení Philadelphie pri výhre Rangers 1:0 po predĺžení. Na opačnej strane skončil v sieti Cartera Harta jeden z 36 pokusov, ktorý v "nadstavenom čase" vyslal Chris Kreider

Brankár spod Tatier Jaroslav Halák do súboja nezasiahol.

Tampa Bay Lighting - Ottawa Senators 4:3

Mínuska, ice-time 18:37, dve zakončenia, päť hitov a štyri zablokované pokusy protivníka. To je nočná bilancia Erika Černáka, ktorý stál pri výhre Tampy nad Ottawou.

Víťazstvo s gólom a dvomi asistenciami režíroval Nikita Kučerov, ktorý o dvoch bodoch pre Lighting rozhodol v čase 57:30.

Washington Capitals - Vegas Golden Knights 2:3 pp

Martin Fehérváry s Washingtonom neuspel na vlastnom ľade proti hokejistom Vegas.

Slovenský obranca odohral 22 minút a 14 sekúnd (druhý najväčší čas za Capitals), no rovnako si pripísal jeden mínusový bod, dve trestné minúty za vrazenie na mantinel, nečakane len jeden bodyček.

Medzi pozitíva môžeme radiť dvakrát zrušenú strelu súpera a jeden zisk puku. Hrdinom hostí bol Alex Pietrangelo.

Obranca Knights asistoval na každý z troch zásahov víťaza, pričom v predĺžení sa presadil iný zadák - Shea Theodore

Minnesota Wild - Montreal Canadiens 4:1

Bez bodu z dnešnej noci odišli aj Canadiens s Jurajom Slafkovským. Tým sa vôbec nepodarilo stretnutie v Minnesote.

Draftová jednotka tohtoročného draftu sedela na trestnej lavici za podrazenie, pripísala si jeden hit aj zablokované zakončenie hokejistu Wild.

Ice-time sa zastavil na čase 12:26. Sledovali sme tvrdý hit od Marca Rossiho, pri ktorom hrozilo nepríjemné zranenie a ktorý pomstil bitkou Jake Evans. Dva góly vrátane rozhodujúceho na 2:0 strelil Kirill Kaprizov

Calgary Flames - Seattle Kraken 4:5

Slovenský útočník Adam Ružička má za sebou prvý sezónny duel v drese Calgary. Flames doma podľahli Kraken tesne 4:5. Ružička odohral 5:33 minúty, zaknihoval mínusku, strelu na bránu, hit a 60 % úspešnosť na buly.

Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 5:6 pp

Obrat z 2:5 na 6:5 po predĺžení predviedli hokejisti Bostonu na čele s Hampusom Lindholmom v meraní síl s Pittsburghom.

Obranca Bruins uzavrel večer s bilanciou 1+3 a sám skóroval v "extračase". Žiaden iný hráč hostí nezaznamenal viac ako bod. Gólovo naprázdno vyšiel po siedmich streleckých pokusoch Dávid Pastrňák

Edmonton Oilers - Nashville Predators 7:4

Päť bodov (gól a štyri asistencie) pre Leona Draisaitla, štyri pre Connora McDavida (2+2) a tri pre Evandera Kanea za hetrik. Edmonton doma nedal šancu Nashvillu, pričom už v 28. minúte viedol 5:1.

San Jose Sharks - Anaheim Ducks 5:6 sn

Prvý kariérny hetrik Erika Karlssona nepomohol San Jose k triumfu nad Anaheimom. Zadák Sharks šiel aj na samostatné nájazdy, v nich boli úspešnejší hostia. Víťazný pokus patril Troyovi Terrymu.

Dallas Stars - Los Angeles Kings 5:2

Chicago Blackhawks - New York Islanders 1:3

Arizona Coyotes - Florida Panthers 3:1