Studenič si upevnil status najproduktívnejšieho Slováka v AHL, Sýkora s asistenciou

Sýkora pôsobí v zámorí prvú kompletnú sezónu medzi profesionálmi.
Sýkora pôsobí v zámorí prvú kompletnú sezónu medzi profesionálmi.Profimedia
Slovenskí útočníci Adam Sýkora (19) a Marián Studenič (25) asistovali počas nočných stretnutí zámorskej AHL. Kým jeden z krajanov sa z víťazstva tešil, druhý nie.

Rochester - Hartford 6:5

Sýkora prihrával na zásah hostí v 3. minúte, Hartford v tej chvíli viedol už 2:0. Wolf Packs si však neudržali ani vedenie 3:1 či 5:4, keď Rochester potiahol gólom a dvomi asistenciami Čech Jiří Kulich. Pre slovenský prospekt New Yorku Rangers išlo o 14. asistenciu a 21. bod sezóny.

Coachella Valley - Texas 4:3 pp

Studenič takisto nabíjal na bleskový zásah, keď vyzval ku skórovaniu Ryana Wintertona v 51. sekunde. Po prvej tretine domáci vyhrávali 3:2, aby sa nakoniec duel rozhodol až v predĺžení zásluhou dvojgólového a zároveň trojbodového Camerona Hughesa.

Rodák z Holíča si tiež upevnil pozíciu najproduktívnejšieho krajana v súťaži ziskom 37. bodu v 52. súboji. Nasleduje trojica Pavol Regenda (29 bodov), Miloš Kelemen (28) a Martin Chromiak (27).