Košice vyhrali aj druhý semifinálový zápas, Janus udržal čisté konto

Košice splnili úlohu vyhrať dva domáce zápasy semifinále.
TASR
Hokejisti HC Košice zvíťazili v druhom zápase semifinále play-off Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 2:0. V sérii hranej na štyri víťazstvá vedú takisto 2:0.

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 24. Jokeľ (Ferenc), 60. Lamper (Pollock)

/stav série: 2:0/

Tréner michalovského tímu Peter Kúdelka nechal v pôvodnom zložení iba obranné dvojice a k dispozícii mal opäť iba jedenásť útočníkov. Zmeny sa dotkli všetkých útočných formácií, do štvrtej sa posunula dvojica Filip Vašaš, Dávid Okoličány.

Počas prvej tretiny sa oba tímy dostali k viacerým presilovkám, ale brankári Janus a Škorvánek v nich viackrát podržali svoje tímy. Košičania išli do vedenia v 24. minúte, keď Jokeľ zblízka dorazil strelu Ferenca.

Zaplnená Steel aréna aj naďalej videla hokej, ktorému nechýbali osobné súboje, nasadenie a ani gólové príležitosti. Hostia sa v závere dostali k hre bez brankára, počas ktorej Lamper strelil druhý gól Košíc. Brankár "oceliarov" Jaroslav Janus si pripísal štvrté čisté konto v sezóne a prvé v play-off.