Slováci režírovali víťazstvo, Třinec sa proti Pardubiciam znova dostal do vedenia

Třinec znova vo finálovej sérii vyhráva.
Třinec znova vo finálovej sérii vyhráva.Profimedia
Hokejisti Třinca vyhrali v sobotnom treťom finálovom zápase play-off českej extraligy nad Pardubicami a ujali sa vedenia 2:1 v sérii.

Třinec - Pardubice 4:3

/stav série 2:1/

O tri góly domáceho tímu sa postarali Libor Hudáček a Marko Daňo, prvý menovaný pridal k dvom zásahom aj aistenciu.

Hudáček najskôr zvýšil na 2:1 po 17 sekundách presilovky po vylúčení Tomáša Zohornu a v 24. minúte pridal ďalší gól na 3:1. Slovenský útočník zaznamenal druhý dvojgólový zápas vo vyraďovačke, predtým sa mu to podarilo v treťom štvrťfinále na ľade Českých Budějovíc (4:3). V 11. minúte navyše asistoval pri úvodnom góle Daňa.

Na druhej strane sa zapísal do kanadského bodovania s asistenciou Peter Čerešňák, ktorý bol pri vyrovnávajúcom góle na 1:1 v podaní Lukáša Radila. Na súpiske hostí chýbal Richard Pánik.

Ten sa v úvodnom dueli zviditeľnil kontroverzným zákrokom na krajana Patrika Hrehorčáka. V tom ďalšom zas fauloval mimo hry Petra Šenkeříka a tréner Marek Zadina ho v sobotu posadil na tribúnu.