Štvorbodový Čerešňák režíroval výhru Pardubíc, góly Romana a Pospíšila na body nestačili

Čerešňák nasmeroval Pardubice k víťazstvu.
Čerešňák nasmeroval Pardubice k víťazstvu.Profimedia
Hokejisti Dynama Pardubice vyhrali v dohrávke 47. kola českej hokejovej Extraligy na ľade Brna, ale ostávajú na druhom mieste tabuľky, kde majú o jeden bod menej ako Sparta Praha, ale o dve stretnutia k dobru.

Skvelý duel odohral obranca Peter Čerešňák, pretože sa blysol hneď štyrmi bodmi. Jeden gól strelil a na tri prihrával. Hetrik zaznamenal útočník Sedlák. Za domácich sa rovnako tromi gólmi prezentoval Gazda, ktorý bol hlavnou postavou svojho tímu. Brno prehrávalo 0:3 aj 1:4, ale piatimi gólmi v tretej tretine poslalo duel do predĺženia. V ňom však rozhodol Kaut.

Domácim nepomohli ani po štyri body od Fleka a Ščotku alebo ďalšie v podaní slovenských hráčov. Kristián Pospíšil skóroval aj asistoval, po jednej prihrávke zaznamenali aj Ďaloga a Kollár. V predohrávke 29. kola prehral Třinec na ľade Liberca. O jediný presný zásah hostí sa postaral slovenský útočník Miloš Roman.