Súperom Košíc vo finále sa stal Zvolen, Spišská Nová Ves skončila bronzová

Skvelá séria mohla mať len jedného víťaza a tým sa stal Zvolen.
Skvelá séria mohla mať len jedného víťaza a tým sa stal Zvolen.TASR
Hokejisti HKM Zvolen postúpili do finále play-off Tipos extraligy. V siedmom zápase semifinále zvíťazili nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2 a celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy. O titul sa pobijú s Košicami.

HKM Zvolen - HK Spišská Nová Ves 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 18. Jedlička (Langkow, R. Bondra), 28. Huntebrinker (R. Bondra), 55. Zuzin (t.s.) – 22. Nellis (Réway, Majdan), 52. Kerbashian (Majdan)

Do vedenia išli v prvej tretine hokejisti Zvolena, keď si osamotený Jedlička poradil pred bránkou s Melicherčíkom. Na začiatku druhého dejstva vyrovnali hostia v presilovke Nellisom spred bránkového priestoru, lenže potom nevyužili ďalšie dve početné výhody a pykali, keď mal priveľa priestoru Huntebrinker.

V tretej tretine hostia vyrovnali Kerbashianom pred odkrytou bránkou, lenže po faule Valacha na Hannu premenil trestné strieľanie Zuzin a rozhodol o finálovej účasti svojho tímu. Spišiaci získali bronzové medaily, keďže po základnej časti skončili vyššie (5.) ako druhý zdolaný semifinalista z Michaloviec (8.).