Vítkovice zužitkovali prvý mečbal a postúpili do semifinále. Raduje sa štvorica Slovákov

Vítkovice premenili prvý mečbal na postup do semifinále.
Vítkovice premenili prvý mečbal na postup do semifinále.Profimedia
Hokejisti HC Vítkovice Ridera postúpili do semifinále play-off českej extraligy. V pondelňajšom šiestom zápase štvrťfinále zdolali Kometu Brno 4:3 po predĺžení a v sérii triumfovali 4:2 na zápasy. Semifinálový súper Vítkovíc bude známy až po skončení série medzi Spartou Praha a Třincom.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 3:4 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 22. Flek, 24. Okál, 44. Kundrátek - 7. a 40. Bukarts, 42. Stehlík, 77. Mueller

Vítkovice si mečbal vybojovali pred dvomi dňami domácim víťazstvom 1:0. Na ľade Komety sa hral dlho vyrovnaný hokej, ktorý nakoniec putoval do predĺženia. V čase 76:22 využil presilovú hru a vystrelil postup Peter Mueller. Hokejisti Vítkovíc sa radujú z postupu medzi štyroch najlepších mužstiev českej Extraligy po dlhých 12 rokoch. Zo slovenských hokejistov si o finále zahrajú Mário Grman, Juraj Mikuš, Rastislav Dej a Patrik Koch.