Cingel skóroval, Hradec Králové natiahol víťaznú šnúru, presadili sa Dej či Pospíšil

Třinec nestačil v boji o štvrté miesto na Hradec Králové.
Třinec nestačil v boji o štvrté miesto na Hradec Králové.Profimedia
Slovenský hokejový útočník Lukáš Cingel (30) prispel presným zásahom v piatkovom zápase 47. kola českej extraligy k víťazstvu Hradca Králové na ľade majstrovského Třinca.

V piatkovom programe sa zo slovenských korčuliarov strelecky presadili aj Kristián Pospíšil, Martin Faško-Rudáš, Peter Čerešňák a Rastislav Dej. Posledný menovaný spečatil triumf druhých Vítkovíc na ľade lídra z Pardubíc 4:1. "Pernikári" majú napriek prehre v šlágri na čele tabuľky stále pohodlný 12-bodový náskok. Z poslednej priečky sa vďaka víťazstvu 3:0 v Plzni vyhrabalo Kladno. Na dno tabuľky klesli České Budějovice.

Třinec - Hradec Králové 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 32. BUČEK – 41. CINGEL, 54. R. Pavlík

Skóre otvoril v 32. minúte Slovák Samuel Buček, no hosťom sa v záverečnej tretine podarilo otočiť skóre. Mountfield vyhral ôsmy zápas v sérii a upevnil si štvrté miesto v tabuľke, ktoré garantuje priamy postup do štvrťfinále play off. Piatemu Třincu odskočil na rozdiel štyroch bodov.

České Budějovice - Sparta Praha 3:4 pp (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 13. a 17. Gulaš, 56. Čachotský – 19. a 61. Řepík, 8. Krejčík, 32. Tomášek

Litvínov - Kometa Brno 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 19. Abdul, 43. Zdráhal (SUKEĽ), rozh. nájazd Stránský – 15. POSPÍŠIL, 53. Horký

Plzeň - Kladno 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Melka, 27. Pytlík, 55. Indrák

Mladá Boleslav - Karlove Vary 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 8. Kružík, 54. Stříteský

Pardubice - Vítkovice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 32. ČEREŠŇÁK – 10. Mueller, 29. Fridrich, 51. Chlán, 54. DEJ

Olomouc - Liberec 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 7. Škůrek, 37. Káňa – 11. FAŠKO-RUDÁŠ, 27. Vlach, 33. Flynn (z tr. strieľania)