Výhru Brna v Plzni režírovali Slováci, Skalický sa prezentoval gólom i asistenciou

Kometa si zapísala 18. víťazstvo v ročníku.
Kometa si zapísala 18. víťazstvo v ročníku.Profimedia
Líder českej extraligovej tabuľky zo Sparty porazil v 36. kole štvrtý Litvínov. "Rytieri" z Kladna doma padli s obhajcom titulu Třincom. Vítkovice zvládli generálku na utorkovú odvetu semifinále Ligy majstrov a Liberec zdolali 2:0. Do štatistík smerovali mená viacerých Slovákov.

Pod triumf třineckých "oceliarov" sa presným zásahom i asistenciou podpísal Richard Pánik. Skóre neúspešného zápasu so Spartou otváral vo farbách Litvínova Andrej Kudrna. Pri gólovej poistke Vítkovíc si presnú prihrávku pripísal Rastislav Dej.

V tretej tretine stretnutia s Olomoucom asistoval Alex Tamáši pri vyrovnávajúcej trefe Hradca Králové, ktorá poslala zápas do predĺženia. Pavol Skalický sa výraznou mierou podpísal pod to, že po 60 minútach Mladá Boleslav remizovala v Pardubiciach 3:3. Slovenský útočník zaknihoval bilanciu 1+1. Brno sa priblížilo k siedmemu miestu aj vďaka slovenským bodom - gólovými ranami sa prezentovali Pospíšil a Kollár, asistenciu zaznamenal Marcinko.