Dallas znovu kriesil Pavelski, séria sa vracia do Vegas

Radosť Pavelského z víťazného zásahu.
Radosť Pavelského z víťazného zásahu.Profimedia
Hokejisti Dallasu zostali v hre o zisk Stanleyho pohára. Vo štvrtom dueli finále Západnej konferencie play-off NHL odvrátili prvú hrozbu vyradenia, keď zdolali doma Vegas 3:2 po predĺžení a v sérii znížili na 1:3. Hrdinom večera bol Joe Pavelski (38), ktorý rozhodol presilovkovým gólom vo 4. minúte predĺženia.

Dallas Stars - Vegas Golden Knights 3:2 pp

/stav série: 1:3/

Hostia v zápase dvakrát viedli, no na oba zásahy odpovedal vyrovnaním Jason Robertson. V extra čase potom zaznamenal svoj deviaty zásah v prebiehajúcej vyraďovačke Pavelski, ktorý v početnej výhode prekonal brankára Adina Hilla strelou z prvej z ľavého kruhu na vhadzovanie.

Brankár Jake Oettinger zaznamenal v drese Dallasu 37 úspešných zákrokov, Hill mal ešte o dva viac. Za Vegas skórovali William Karlsson a Jonathan Marchessault. Golden Knights budú mať ďalšiu príležitosť ukončiť sériu v piatom stretnutí v noci na nedeľu o 2:00 na svojom ľade.