Vegas porazilo Dallas aj druhýkrát, znova muselo rozhodnúť až predĺženie

Vegas je na polceste do finále NHL.
Vegas je na polceste do finále NHL.Profimedia
Hokejisti Vegas Golden Knights vyhrali aj druhý zápas finále Západnej konferencie a v sérii vedú 2:0.

Vegas Golden Knights - Dallas Stars 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

/stav série: 2:0/

Už v tretej minúte otvoril skóre Heiskanen, ale zakrátko dokázal odpovedať v presilovke o dvoch hráčov Stone. Dallas vrátil do vedenia takisto v početnej prevahe Robertson. Pri oboch zásahoch asistoval skúsený obranca Suter.

Počas záverečných minút sa Vegas snažilo vyrovnať. Aj keď nemalo vyložené šance, Marchessault predsa len prekonal Oettingera. Prvýkrát v histórii NHL sa stalo, aby všetky úvodné štyri stretnutia finálových sérií oboch konferencií išli do predĺženia.

Na jeho začiaku chytil Hill obrovskú šancu Johnstona. Prakticky okamžite si na druhej strane našiel puk pred bránkoviskom Stephenson a dorazil ho do siete, čím rozhodol po 72 sekundách od začiatku predĺženia. Vegas zvýšilo vedenie v sérii na 2:0, naplno využilo domáce prostredie.