Nemec strelil posledný gól New Jersey v príprave v oslabení, Ružička nebodoval

Nemec sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu.
Nemec sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu.Profimedia
Päť prípravných duelov v kanadsko-americkej NHL prinieslo v noci z piatka na sobotu dvoch Slovákov v akcii.

NY Islanders - New Jersey 0:3

Obranca Šimon Nemec sa podieľal na triumfe New Jersey zásahom v oslabení v 2. tretine, čím gólovo uzavrel prípravu Devils na nový ročník. Devätnásťročný bek získal puk v strednom pásme, obišiel protihráča cez ľavý mantinel, natlačil sa pred bránku a strelou skrz lapačku upravil na konečných 3:0 z pohľadu hostí.

Nemec strávil na ľade celkovo 21:58 minúty (druhý najvyšší čas) ako člen druhého defenzívneho páru, získal dve plusky, celkovo trikrát vystrelil a raz puk stratil. New Jersey v siedmich prípravných súbojoch ani raz neprehralo, len v jednom prípade muselo do predĺženia. Čisté konto po zneškodnení 30 pokusov Islanders si na konto pripísal Akira Schmid.

Vancouver - Calgary 3:1

V akcii bol aj Adam Ružička. Dvadsaťštyriročný útočník sa do streleckej listiny nezapísal, navyše bol v prvej tretine vylúčený za vysokú hokejku.

Vancouver presilovku nevyužil, súperovi z Calgary odskočil na rozdiel dvoch zásahov v druhej dvadsaťminútovke a náskok už nepustil. Ružičkov ice-time nabral hodnotu 12:52 minúty, raz stratil puk, ale vyhral aj 75 percent vhadzovaní.

Flames triumfovali v príprave z ôsmich meraní síl štyrikrát, z toho v dvoch prípadoch až po samostatných nájazdoch.

Buffalo - Pittsburgh 4:7

Carolina - Nashville 4:1

Edmonton - Seattle 3:1