Nováčik Rossi prekonal Gáboríka, Barzal napodobnil Pálffyho. Eichel pokoril päťstovku

Rossiho tešil iba individuálny zápis.
Rossiho tešil iba individuálny zápis.Profimedia
Marco Rossi (22) strelil dva góly Minnesoty v zápase proti St. Louis, ale nezabránil prehre 4:5 po predĺžení. Rakúšan má v nováčikovskej sezóne NHL na konte 20 presných zásahov, čím prekonal zápis Mariána Gáboríka (42) a osamostatnil sa na druhom mieste za Kirillom Kaprizovom (26).

Rossi pokoril vo farbách Minnesoty výkon Gáboríka zo sezóny 2000/01, keď slovenský hokejista ako nováčik zaznamenal 18 gólov. Lídrom tohto rebríčka ostáva Kaprizov s 27 trefami zo súťažného ročníka v 2020/21.

Mathew Barzal (1+2) zaznamenal proti Winnipegu svoj 27. trojbodový zápas v kariére a v klubovej histórii Islanders vyrovnal zápis Žigmunda Pálffyho a Patricka Flatleyho. Rekordérom je Bryan Trottier so 150 duelmi s minimálne tromi bodmi. Travis Konecny strelil do siete Bostonu dva góly a v druhej sezóne za sebou sa dostal na métu 30 zásahov. V drese Philadelphie to naposledy dokázal Sean Couturier (2017/18 a 2018/19).

Nashville zdolal Detroit gólom Filipa Forsberga z 55. minúty 1:0 a natiahol bodovú sériu na 17 zápasov, čo je rekord tejto sezóny. Hokejisti Edmontonu bodovali v 16 dueloch za sebou. Predators si udržali čisté konto v druhom súboji v rade a neinkasovali už 154 minút a 14 sekúnd. Je to piata najdlhšia séria v dejinách klubu, rekord je 233:39 min. z marca 2008. Forsberg skóroval v piatom vystúpení po sebe, ak sa presadí aj v ďalšom, tak vyrovná klubové maximum.

William Nylander pomohol Torontu gólom k víťazstvu nad Edmontonom. Skóroval v piatich meraniach síl za sebou a v aktuálnom ročníku zaznamenal už tretiu takúto sériu. V klubovej histórii to pred ním dokázali len Auston Matthews (3x) a Babe Dye (3x).

Útočník New Yorku Rangers Artemij Panarin strelil svoj 42. a 43. gól v sezóne, potom zaznamenal víťazný nájazd a pomohol tímu k triumfu 4:3 nad Floridou. Bol to jeho 20. viacgólový zápas v drese Rangers. Za posledných 30 rokov zaznamenal aspoň 43 zásahov za jazdcov len Chris Kreider, Jaromír Jágr, Mark Messier a Adam Graves. Panarin nazbieral 99 bodov (43+56) a prvýkrát v kariére sa môže dostať na métu čísla 100.

Víťazný gól Vancouveru proti Calgary (4:2) strelil J.T. Miller, bol to jeho 34. presný zásah v sezóne a 90. bod. Miller sa stal štvrtým hráčom v klubovej histórii, ktorý zaznamenal viac 90-bodových ročníkov. Pred ním to dokázali Pavel Bure (3), Markus Näslund (2) a Henrik Sedin (2).

Quinn Hughes (0+1) sa stal tretím hráčom Canucks, ktorý v tejto sezóne nazbieral 80 bodov (okrem neho Elias Pettersson a Miller). Vancouver má len druhýkrát v histórii troch 80-bodových hráčov, v sezóne 1982/93 to boli Stan Smyl, Thomas Gradin a Darcy Rota).

Chicago otočilo v San Jose z 0:4 na 5:4, obrat dokonal v predĺžení svojím druhým gólom v zápase obranca Seth Jones. Blackhawks vyhrali duel, v ktorom prehrávali o štyri a viac gólov piatykrát v klubovej histórii, naposledy sa im to podarilo 12. októbra 2009. Sharks natiahli séru prehier na sedem súbojov.

Jack Eichel prispel dvoma gólmi k dôležitému víťazstvu Vegas nad Columbusom 4:2. Zaznamenal tak 501. bod v kariére (203+297), na čo potreboval 527 vystúpení. Len štyria aktívni rodáci z USA sa na túto hranicu dostali rýchlejšie - Auston Matthews (445 zápasov), Matthew Tkachuk (520), Patrick Kane (523) a Johnny Gaudreau (524).