Pospíšila čaká vypočutie pred disciplinárkou, dôvodom je zákrok na Dunna zo Seattlu

Pospíšil predviedol svoju tvrdšiu stránku.
Pospíšil predviedol svoju tvrdšiu stránku.Profimedia
Slovenského hokejového útočníka Martina Pospíšila (24) čaká v stredu disciplinárne konanie pred oddelením NHL pre bezpečnosť hráčov za jeho zákrok na Vincenta Dunna (27) v utorkovom zápase, v ktorom jeho Calgary prehralo doma so Seattlom 2:4.

Pospíšil to v 54. minúte prehnal v útočnom pásme s agresívnym forčekingom. Obrancu Seattlu po ataku zozadu hlavou nepríjemne vrazil do mantinelu a dostal trest 5 minút a do konca zápasu. Dunn utrpel nešpecifikované zranenie a do stretnutia sa už nevrátil.

Pospíšil sa prezentoval tvrdým bodyčekom aj v 28. minúte, keď atakoval švédskeho beka Adama Larssona. Tento hit však rozhodcovia vyhodnotili ako čistý a Pospíšil videl iba menší trest za následnú šarvátku s Tyeom Kartyem.