Rangers doma vyrovnali sériu, muselo sa ísť do predĺženia

Strelec víťazného gólu Goodrow (vľavo) sa teší s Lafrenièrom.
Strelec víťazného gólu Goodrow (vľavo) sa teší s Lafrenièrom.AFP
Hokejisti New Yorku Rangers vyrovnali stav série finále Východnej konferencie NHL proti Floride Panthers na 1:1, keď rozhodli gólom v predĺžení.

NY Rangers - Florida 2:1 pp

/stav série 1:1/

Vincent Trocheck bol jediným dvojbodovým hráčom súboja, keď v piatej minúte otváral skóre, aby v predĺžení v čase 74:01 nabíjal na víťazný zásah Barclayovi Goodrowovi. Za hostí reagoval dve minúty pred úvodnou prestávkou z presilovky Carter Verhaeghe.

Zaujímavosťou je, že Goodrow nastrieľal v 12 dueloch play-off rovnaký počet gólov (4) ako za 80 zápasov základnej časti.

Z ruských gólmanov bol tentokrát lepší domáci Igor Šesťorkin, ktorý kryl 25 z 26 pokusov, čo znamená úspešnosť zákrokov 96,15 %. Jeho kolega a náprotivok Sergej Bobrovskij mal úspešnosť 93,55 % (29/31).

Rangers tak v Madison Square Garden vyrovnali sériu, ktorá sa sťahuje na Floridu. Tretí súboj je na pláne v nedeľu večer o 21:00 v Amerant Bank Arene.