Rodrigues žiari v útoku, Bobrovskij v bránke. História napovedá Stanley Cup pre Floridu

Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Rodrigues žiari v útoku, Bobrovskij v bránke. História napovedá Stanley Cup pre Floridu

Bobrovskij zatiaľ inkasoval iba jediný finálový gól.
Bobrovskij zatiaľ inkasoval iba jediný finálový gól.TASR
Evan Rodrigues (30) sa stal iba 10. hráčom v expanznej ére NHL (od roku 1967), ktorý strelil vo svojich úvodných dvoch finálových zápasoch viac ako dva góly. Na presný zásah z úvodného duelu proti Edmontonu nadviazal ďalšími dvomi v utorňajšom stretnutí. V treťom súboji série môže vyrovnať rekordný zápis Jakea Guentzela (29), ktorý v pozícii "finálového nováčika" skóroval v úvodných troch vystúpeniach.

V úvode finálovej série sa vo výbornej forme prezentoval aj Rodriguesov spoluhráč Bobrovskij. Ten sa stal iba štvrtým brankárom v histórii súťaže, ktorý v úvodných dvoch finálových dueloch inkasoval menej ako dva góly. Pred ním podobne úspešne vstúpili do série o Stanley Cup aj Chris Osgood, Martin Brodeur a Frank McCool.

Hráči Floridy sú na základe dlhodobých štatistík na najlepšej ceste k zisku prvej trofeje z NHL. V sérii s Edmontonom vedú 2:0 a v 83-percentách prípadov vyústil takýto náskok k celkovému triumfu mužstva, ktoré viedlo.

Víťazstvo 4:1 v druhom finálovom zápase bolo pre Panthers už siedmym v tohtoročnom play-off, ktoré dosiahli napriek tomu, že v zápase prehrávali. Prvýkrát od roku 1998 sa stalo, že každý z finalistov skóroval zo svojej prvej strely v prvých dvoch súbojoch.

Na jediný gól Edmontonu prihral útočník Connor McDavid, ktorý tým dosiahol 27. asistenciu v prebiehajúcej vyraďovacej časti. Vyrovnal tým zápis Nikitu Kučerova spomedzi aktívnych hráčov. V histórii súťaže dosiahli v jednej nadstavbe viac asistencií iba Mario Lemieux (28 v roku 1991) a Wayne Gretzky (trikrát, najviac 31 v roku 1988).