Hrivík gólom a asistenciou prispel k víťazstvu Leksandu, Mikuš nezabránil prehre Vítkovíc

Hrivík prežil úspešný večer.
Hrivík prežil úspešný večer.Profimedia
Slovenskí hokejisti o sebe dali vedieť vo švédskej a českej hokejovej lige. Darilo sa Marekovi Hrivíkovi (32), o čosi menej spokojný môže byť Juraj Mikuš (34) z Vítkovíc.

Hrivík prispel gólom a asistenciou v utorkovom stretnutí 7. kola švédskej SHL k víťazstvu Leksandu na ľade MoDo 4:0. Tridsaťdvaročný útočník si v 54. minúte duelu pripísal štvrtý gól v sezóne, v 46. minúte zaznamenal druhú asistenciu a spolu má na konte šesť bodov. Leksand aj vďaka nemu poskočil na 9. miesto.

Hokejisti Sparty Praha zvíťazili v utorkovom stretnutí 8. kola českej extraligy nad HC Vítkovice Ridera 3:2. V drese ostravského tímu si pripísal asistenciu slovenský obranca Juraj Mikuš. Sparťania majú na konte 19 bodov a vedú neúplnú tabuľku. Vítkovice nazbierali sedem bodov a patrí im až 12. priečka.

MoDo - Leksand 0:4

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 3:2