Maroko je v play-off, proti Kanade hralo futbal len prvý polčas

Maroko je v play-off, proti Kanade hralo futbal len prvý polčasProfimedia
Futbalisti Maroka sa po triumfe 2:1 nad Kanadou stali prekvapivými víťazmi skupiny F pred Chorvátskom a Belgickom.

Kanada - Maroko 1:2 (1:2)

Góly: 40. Aguerd (vl.) – 4. Ziyech, 23. En-Nesyri

Ak by nejaké slovo charakterizovalo Maročanov v prvom polčase, je to efektivita. Chyba brankára Milana Borjana prišla už vo štvrtej minúte, Hakim Ziyech ju potrestal. Kanadský gólman bol von zo šestnástky, loptu si ani nespracoval, ani neprihral. Ziyech sa napriahol k strele z vyše 30 metrov, ktorou trafil opustenú svätyňu.

Maroko bolo lepším tímom a hoci si nevytváralo veľa šancí, dokázalo ich premieňať.

Dlhá lopta za obranu od Achrafa Hakimiho, Youssef En-Nesyri si na center výborne zbehol, unikol stopérom Millerovi s Vitóriom a ranou po zemi prekonal Borjana, čim zvýšil na 2:0.

Momentum v zápase medzi Kanadou a Marokom.
Momentum v zápase medzi Kanadou a Marokom.Opta by Stats Perform

Kontaktný gól padol v 40. minúte. Sam Adekugbe sa predral do pozície na center, zľava čapoval nákop do ohňa. Nayef Aguerd šiel do sklzu s úmyslom loptu zraziť na roh, zrazil si ju akurát do vlastnej brány. Yassine Bounou si na koncovku siahol, ale nedokázal ju vyškriabať.

V nadstavení sa druhý raz tešil En-Nesyri, jeho koncovka do siete ako trefa započítaná nebola. Dôvodom bol znovu Nayef Aguerd, ktorý brankárovi Kanady clonil v postavení mimo hry.

Zámorský celok pokračoval po výmene strán v aktivite. Bol jednoznačne lepší, Maroko akoby sa bálo hrať ofenzívne.

V sklze netrafil loptu Cyle Larin, volej nevyšiel ani najväčšej hviezde spoza Atlantiku - Alphonsovi Daviesovi.

Štatistiky zo zápasu medzi Kanadou a Tuniskom.
Štatistiky zo zápasu medzi Kanadou a Tuniskom.Opta by Stats Perform

Tlak takmer vyvrcholil v 71. minúte, keď Atiba Hutchinson po rohovom kope hlavičkoval do brvna, od ktorého sa lopta odrazila len na bránkovú čiaru. Následná dorážka Vitóriu skončila na hornej sieti.

Záver priniesol vsuvku od Yassinea Bounoua, ktorý sa zahral s nervami fanúšikov, keď nebezpečne žongloval s loptou. Nadstavený čas mohol priniesť poistku po tom, čo sa neúspešne pridal k rohovému kopu brankár Borjan.

Hamdallah už bol na polovici súpera, chystal sa vystreliť, ale fantastickým šprintom mu to zabránil Davies.

Maročania zdolali Kanadu 2:1 a do osemfinále postúpili z prvého miesta skupiny F. Z druhej priečky doplnilo africkú krajinu Chorvátsko s piatimi bodmi, oči pre plač zostali Belgičanom, ktorí získali body štyri. Kanada sa lúči s turnajom s tromi prehrami.