Milánske AC konečne zabralo, zo zápasu s Turínom berie tri body

Radosť hráčov úradujúceho majstra.
Radosť hráčov úradujúceho majstra.Profimedia
Futbalisti AC Miláno zvíťazili v 22. kole talianskej Serie A nad FC Turín najtesnejším rozdielom 1:0.

AC Miláno - FC Turín 1:0 (0:0)

Gól: 62. Giroud

Milánsky veľkoklub sa dočkal víťazstva po piatich ligových dueloch, udržal čisté konto a odštartoval stíhaciu jazdu za budúcoročnou miestenkou do prestížnej Ligy majstrov. Turínčania však hrozili, v 18. minúte si Antonio Sanabria prebral pas na hranici šestnástky, ale zakončil len vedľa pravej žŕdky.

AC mohlo otvoriť skóre v úvodnej desaťminútovke druhého polčasu. Rafael Leão sa ocitol nestrážený po tom, ako si nabehol na prihrávku a vystrelil smerom k pravej tyči. Gólmana ale napokon nedokázal prekonať. V 62. minúte ukázal svoje kvality francúzsky snajper Olivier Giroud, ktorý strelil gól zo zdanlivo nemožnej pozície, keď si vyskočil na center a prudko ho poslal k pravej tyčke.

Milánčania chceli potvrdiť víťazstvo a v záverečnej pätnásťminútovke pohrozil Theo Hernández, ktorý našiel center do veľkého vápna a vytvoril si priestor na zakončenie. Divákom však ponúkol len nepresný pokus.