Negatívny rekord Ligy majstrov pre Rangers, Ajax do Európskej ligy

Rangers boli v Lige majstrov túto sezónu bezzubí.
Rangers boli v Lige majstrov túto sezónu bezzubí.Profimedia
Ajax Amsterdam si zabezpečil účasť v Európskej lige, keď v utorok zdolal Rangers na Ibroxe 3:1.

Ajax skončil na treťom mieste v skupine A za Neapolom a Liverpoolom a bude súťažiť vo vyraďovacej fáze Európskej ligy.

Steven Berghuis poslal hostí do vedenia v štvrtej minúte po tom, čo ho vysunul Mohammed Kudus. Kudus pridal druhý gól pred polhodinou hry.

Kapitán Rangers James Tavernier z pokutového kopu znížil v 87. minúte na rozdiel jediného gólu. Ajax ešte pred začiatkom nadstaveného času obnovil svoj dvojgólový náskok skrz tínedžera Francisca Conceicaa.

Rangers uzavreli svoje pôsobenie na dne tabuľky, prehrali šesť skupinových zápasov. Je to vôbec prvý škótsky tím, ktorého postihol tento osud.

Aby toho nebolo málo, Glasgowčania v šiestich stretnutiach v skupine inkasovali 22-krát.

Ich skóre činí -20, čím prekonali doterajší najhorší výsledok Dinama Záhreb z ročníka 2011/2012. Chorváti vtedy zhodne v šiestich prípadoch súperom podhľadli a skončili s rozdielom gólov -19.

Česká Viktoria Plzeň tiež ťahala za kratší koniec v aktuálnej sezóne s negatívnym skóre -19.