Obhajca veľkého glóbusu ovládol Super-G v Kanade. Odermatt: Všetko vyzerá dobre

Obhajca veľkého glóbusu ovládol Super-G v Kanade. Odermatt: Všetko vyzerá dobreProfimedia
Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt (25) zvíťazil v nedeľnom Super-G Svetového pohára v kanadskom stredisku Lake Louise.

Priebežný líder celkového poradia dosiahol čas 1:32,53 minúty a triumfoval s náskokom 37 stotín sekundy pred Nórom Aleksanderom Aamodtom Kildem. Pódium doplnil Matthias Mayer z Rakúska (+0,78 s).

Preteky boli prerušené po nepríjemnom páde Taliana Maura Caviezela. Ten sa v Kanade vrátil do súťažného diania po takmer dvoch rokoch – od vlaňajšieho januára sa zotavoval z vážneho pádu v Ga-Pa, kde počas tréningu utrpel ťažký otras mozgu a zranenie kolena.

Odermatt si vďaka trinástemu triumfu v kariére upevnil post lídra celkového poradia prestížneho seriálu. Obhajca veľkého glóbusu nenašiel v októbri premožiteľa v obrovskom slalome v rakúskom Söldene a v sobotnom zjazde v kanadskom dejisku zaznamenal tretie miesto. Prvý bol Kilde.

"Moja jazda bola dobrá od začiatku až do konca, Aleksovi som oplatil včerajšok. Všetko vyzerá dobre – lyže, psychika aj forma," vravel víťaz pretekov.