Pardubice natiahli víťaznú šnúru, skórovali šiesti Slováci

V nedeľu sa presadil aj Peter Čerešňák.
V nedeľu sa presadil aj Peter Čerešňák.Profimedia
Hokejisti Pardubíc zvíťazili v nedeľnom dueli 43. kola českej extraligy na ľade BK Mladá Boleslav 5:3 a svoju víťaznú šnúru natiahli na osem zápasov.

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Góly: 10. Stránský, 39. LANTOŠI, 53. Söderlund (LANTOŠI) - 13. Musil, 19. ČEREŠNÁK, 22. PAULOVIČ, 31. Sedlák, 43. Sedlák (ŠTETKA)

V prvej tretine poslal hostí do vedenia 2:1 slovenský obranca Peter Čerešňák. Ďalší gól v drese Pardubíc si v 42. minúte pripísal Matej Paulovič a v drese hostí si rovnako zaznamenal asistenciu Pavol Štetka. Pred koncom druhej tretiny znížil v drese domácich Róbert Lantoši, ktorý aj asistoval na tretí gól domácich.

Mountfield Hradec Králové - Rytíři Kladno 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 13. Klima, 41. Pavlík, 51. CINGEL, 58. Jergl - 38. Procházka, 45. Kubín

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 29. Kučerík (KOLLÁR, POSPÍŠIL), 51. Holík, 59. ĎALOGA (POSPÍŠIL)

Andrej Kollár si pripísal asistenciu, keď nahral na úvodný gól. Sedemnásť sekúnd pred koncom stretnutia prispel gólom, po nahrávke Kristiána Pospíšila, Marek Ďaloga a zvýšil náskok Brna na 3:0.

HC Olomouc - HC Energie Karlove Vary 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

Góly: 21. Plášek (KUSKO), 37. Rašner, 41. Káňa - 27. a 59. Kohout, 36. Beránek, 46. GRÍGER

Olomouc podľahol Karlovým Varom na domácom štadióne 3:4. Na prvom presnom zásahu domácich sa podieľal Silvester Kusko, Keď na začiatku druhej tretiny asistoval Karlovi Plášekovi. Vyrovnávací gól hostí na 3:3 v 46. minúte zaznamenal Dávid Gríger.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 4:3 sn (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 26. Mertl, 36. Rekonenn, 43. Kodýtek (HOLEŠINSKÝ), rozh. nájazd: Houdek - 26. Konečný, 45. Sobotka, 46. Vitouch

O výhre domácich sa rozhodlo až po samostatných nájazdoch. Adrián Holešinský zaznamenal v drese Plzne asistenciu.

HC Verva Litvínov - Motor České Budějovice 1:0 sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

rozh. nájazd: Estephan

Víťazstvo Litvínova po samostatných nájazdoch nad Českými Budějovicami zabezpečil domácim Giorgio Estephan, ktorý premenil oba svoje pokusy.