Paulovič pomohol gólom k výhre Pardubíc, Koch asistoval pri úspechu Vítkovíc

Paulovič (v strede) sa teší zo svojho gólu.
Paulovič (v strede) sa teší zo svojho gólu.Profimedia
Hráči Vítkovíc zvíťazili nad Kometou Brno a Pardubice zdolali Olomouc. Oba domáce tímy sa ujali vedenia vo svojich štvrťfinálových sériách play-off českej Extraligy.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Góly: 11. PAULOVIČ (ČEREŠŇÁK), 12. Dvořák, 39. Zohorna, 46. Hyka, 59. Sedlák - 8. Káňa

/stav série: 1:0/

Slovenský útočník Matej Paulovič pomohol gólom k víťazstvu Pardubíc. Vyrovnal v 11. minúte v presilovke na 1:1, keď mu asistoval pri góle aj slovenský obranca Peter Čerešňák. Do konca duelu potom rozvlnili sieť už iba domáci.

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 14. Bukarts, 15. Kotala, 44. Mueller (KOCH) - 30. Okál, 47. Hrbas (KOLLÁR)

Do kanadského bodovania sa zapísali aj dvaja Slováci. V drese víťazov obranca Patrik Koch, ktorý asistoval v 44. minúte pri góle na 3:1 Američanovi Muellerovi, za hostí útočník Andrej Kollár prihral v 47. minúte na záverečný gól Hrbasovi.