Podbrezová prehrala tretíkrát po sebe, nestačila ani na Michalovce

Na snímke radosť hráčov MFK Zemplín Michalovce.
Na snímke radosť hráčov MFK Zemplín Michalovce.TASR
Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zdolali v stredajšej domácej dohrávke 10. kola Fortuna ligy FK Železiarne Podbrezová 1:0. Jediný gól strelil v 42. minúte Matúš Marcin.

Dohrávka 10. kola Fortuna ligy

MFK Zemplín Michalovce - FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 42. Marcin

ŽK: Vaško (Michalovce). Rozhodovali: Kráľovič - Straka, Košecký, 614 divákov

Michalovce: Száraz - Kotula, Jeřábek, Ranko, Mendez - Vaško (89. Slebodník), Njie, Pena – Jánošík (62. Da Silva), Kanu (89. Magda), Marcin (71. Žofčák)

Podbrezová: Ludha - Bartoš, Godál, Grešák - Kováčik (55. Vasil), Bakaľa, Paraj, Ďatko - Cobnan (82. Kukoľ), Breznaník (55. Kuzma), Pavúk (71. Šikula)

Nováčikovská Podbrezová bola po prvých desiatich zápasoch bez prehry, no teraz neuspela tretíkrát za sebou. V tabuľke figuruje na piatej pozícii, nazbierala 20 bodov. Rovnako ako MFK Ružomberok na štvrtom mieste. Michalovce sú na deviatej priečke so ziskom 14 bodov.

Aktívny bol hlavne španielsky legionár Peňa, ktorý dobrým pokusom v 24. minúte výraznejšie preveril brankára Ludhu. Rovnaký hráč mal šancu aj zakrátko, ale nemieril presne. Gólovo sa ujala situácia zo 42. minúty. Matúš Marcin využil zaváhanie obrancu Bartoša a zoči-voči gólmanovi nekompromisne zakončil pod brvno.

Po prestávke mohol zvýšiť skóre Lukáš Jánošík, dobré zakončenie opečiatkovalo žrď podbrezovskej bránky. Hostia sa ešte snažili s výsledkom niečo urobiť a aspoň vyrovnať, lenže defenzíva Michaloviec nebola priepustná a Száraz si udržal čisté konto.