Prešov zas a znovu spasil Dolný. Košice stratili body s Humenným, dobieha ich Komárno

Krídelník Valmir Nafiu sa proti Humennému nepresadil.
Krídelník Valmir Nafiu sa proti Humennému nepresadil.FC Košice/Šimon Pavlišin
Sobotňajší program 21. kola II. ligy priniesol gólové prestrelky, ale i triumf a zaváhanie ašpirantov na postup.

MŠK Považská Bystrica - Slavoj Trebišov 3:3 (3:2)

Góly: 10. Gerebenits, 17. Nagy, 24. Kucharčík – 21. Kovalčin, 32. Novák, 54. Gáll

Šesťgólová prestrelka v Považskej Bystrici bola ukončená remízou. Trebišovčania prehrávali 0:2 i 1:3, ale nakoniec si na Zemplín odniesli cenný bod. Rozhodol o ňom Boris Gáll, ktorý v Slavoji hosťuje z Košíc.

MFK Dolný Kubín - ŠK Slovan Bratislava B 3:2 (2:1)

Góly: 33. Jackuliak, 42. Köröš, 84. Kolorédy (z 11 m) - 35. Schlossár (z 11 m), 71. Luka (vl.)

Šťastní odchádzali domov fanúšikovia Dolného Kubína, ktorý dotiahol duel s rezervou Slovana do víťazného konca. Videli sme dva zásahy z pokutových kopov vrátane rozhodujúceho z kopačky Filipa Kolorédyho

1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina B 1:0 (1:0)

Gól: 14. Dolný; ČK: 64. Addo

Kto iný... Kto iný ako Jozef Dolný mal potiahnuť lídra z Prešova k triumfu nad mladíkmi zo Žiliny. Šarišania udreli už v úvodnej štvrťhodine, záverečnú polhodinu dohrávali v presile po vylúčení Henryho Adda. Po zakopnutí Košíc si Tatran obnovil päťbodový náskok na čele tabuľky.

KFC Komárno - FC ŠTK 1914 Šamorín 3:0 (1:0)

Góly: 8. a 50. Antal, 48. Druga

Komárnu vyšli úvody do oboch polčasov a v malom derby porazilo Šamorín rozdielom triedy 3:0. Dve trefy boli pripísané na konto Miroslava Antala, ktorý prišiel do KFC počas zimnej prestávky.

FC Košice - FK Humenné 1:1 (0:0)

Góly: 69. Sagna - 60. Song

Prekvapenie sa zrodilo v metropole východného Slovenska. Košičania doma zaváhali a iba remizovali s Humenným 1:1. Oba góly padli po zmene strán, keď sa presadili legionári. Na strane hostí Hwan-young Song, za žlto-modrých ich najlepší strelec Landing Sagna. Zverenci trénera Antona Šoltisa strácajú na prvý Prešov päť bodov, tretie Komárno ich náskok znížilo na rozdiel štyroch bodov.

Tabuľka II. ligy pred záverečným nedeľňajším duelom 21. kola.