Šimon Nemec s víťazným zásahom a asistenciou v desaťgólovom dueli

Slovák zaznamenal druhý presný zásah v AHL.
Profimedia
Vydarené stretnutie AHL medzi Uticou Comets a Belleville Senators zažil obranca Šimon Nemec (18). V súboji, ktorý ponúkol desať presných zásahov, si slovenský hokejista štatistiky obohatil bilanciou 1+1.

Belleville Senators - Utica Comets 3:7

Siedma výhra hostí sa začalo rodiť pomerne ľahko. Šimon Nemec najprv v trinástej minúte prvej tretiny prihrával na tretí gól mužstva Comets a o pár okamihov sám zvyšoval už na 4:0 - to ešte netušil, že jeho zásah bude rozhodujúci.

Domáci sa nevzdali a na konci prostredného dejstva bol rezultát z ich pohľadu o niečo prijateľnejší, keď prehrávali už len 3:5. Nemcov káder ale výhru nepustil z rúk a na ľade Belleville uspel. Pre slovenského obrancu to bola druhá gólová rana sezóny a kanadské body s poradovým číslom šesť a sedem.