Šok v Ličartovciach i v Šamoríne, v pohári končia dvaja fortunaligisti

Šok v Ličartovciach i v Šamoríne, v pohári končia dvaja fortunaligistiProfimedia
Futbalisti Podbrezovej sa rozlúčili s účinkovaním v Slovenskom pohári 2022/2023 už vo 4. kole.

Štvrtý tím fortunaligovej tabuľky prekvapujúco nestačil na druholigový Tatran Prešov, ktorému podľahol na jeho trávniku 0:1.

O víťazstve lídra II. ligy v jeho prechodnom azyle v Ličartovciach rozhodol gól Martina Pribulu z 23. minúty.

Podbrezová hrala od 73. minúty bez vylúčeného Mateja Oravca, ktorý dostal priamu červenú kartu za faul na unikajúceho Dragana Andriča.

Vypadla aj Žilina, ktorá prehrala v stredajšom dueli Slovnaft Cupu na ihrisku druholigového Šamorína 1:2.

Hostia ešte dokázali odpovedať na úvodný zásah Mátého Szolgaia zo 65. minúty o tri minúty neskôr zásluhou Dávida Ďuriša. Rozhodujúci úder zasadil MŠK v 84. minúte domáci Bálint Csóka.

Z fortunaligistov uspel v stredu Trenčín, ktorý vyhral na ihrisku Trebišova jasne 4:0.

V drese AS sa hetrikom zaskvel Nigérijčan Chinonso Emeka, ktorý prišiel na ihrisko v 60. minúte a tri góly strelil v priebehu 83. až 89. minúty.