Spišská opäť porazila Slovan, Liptáci uspeli v Nových Zámkoch, Bystrica otočila skóre

Spišská Nová Ves už druhýkrát v sezóne porazila Slovan.
Spišská Nová Ves už druhýkrát v sezóne porazila Slovan.TASR
Hokejisti Nových Zámkov prehrali v nedeľnom 16. kole s Liptovským Mikulášom 1:2 po nájazdoch a pripísali si druhú prehru po sebe.

HC MIKRON Nové Zámky - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 1. Lee (Klempa, Števuliak) – 34. Drábek (Pavúk), rozh. nájazd Handlovský

Na čele tabuľky majú domáci naďalej dvojbodový náskok pred Slovanom Bratislava, Zámčania nazbierali v doterajšom priebehu sezóny 34 bodov.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Góly: 20. Žitný (Pavlovs, Bezúch), 27. Suja (Paločko), 43. Paločko, 45. Bjalončík (Lapšanský, Macejko) – 16. Tvrdoň (Švarný), 24. Buncis (Knies), 48. Duke (Buncis, Donaghey)

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HK Nitra 4:3. Domáci tím ešte neviedol nový tréner Roman Stantien, no jeho asistenti Peter Kudelka a Dušan Devečka doviedli východniarov k druhému triumfu za sebou. Hosťujúci kanadský útočník Reid Duke, ktorý nemohol nastúpiť na domáci duel proti Banskej Bystrici pre nedokončený prestup z AHL, sa presadil hneď v prvom stretnutí, keď znížil na konečných 3:4.

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1)

Góly: 6. Bubela (Drgoň, Brincko), 31. Kukuča (Brincko, Drgoň), 62. Svitana (Skokan) – 39. Petráš Š. (Ulrych), 58. Tourigny (Čacho)

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 16. kole Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v 62. minúte kapitán Patrik Svitana. "Kamzíci" triumfovali v prvom stretnutí pod vedením nového trénera Petra Mikulu. Trenčania nenadviazali na piatkovú výhru na ľade lídra z Nových Zámkov a zostali na 10. mieste v tabuľke, Popradu patrí 7. priečka.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC Slovan Bratislava 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 12. Nellis (Kerbashian, Štrauch), 26. Rapáč (Salituro.), 37. Salituro (Kerbashian, Giľák), 59. Giľák (Majdan, Vandas) – 10. Šotek (Gachulinec)

Hokejisti Spišskej Novej Vsi aj po druhý raz v sezóne triumfovali nad Slovanom Bratislava na domácom ľade. V 16. kole ho zdolali 4:1. Pre obhajcu titulu to bola už tretia prehra z uplynulých štyroch zápasov.

HC MV TRANSPORT Prešov - HC ‘05 Banská Bystrica 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Góly: 5. Milý (Fekiač, Šimek), 21. Giles (Sýkora, Šimun) – 45. Bíreš (Troock, Holenda), 48. Gašpar (Pavlin), 59. Troock

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v nedeľnom 13. kole Tipos extraligy na ľade Prešova 3:2. Rozhodujúci gól strelil v 59. minúte Branden Troock. Prešovčania prehrali už po šiesty raz v sérii.

HC Košice - HKM Zvolen 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 3. Rogoň (Tybor, Slovák), 40. Jääskeläinen (Campbell, Leskinen), 51. Havrila (Jokeľ, Hvila), 65. Leskinen (Campbell) - 19. Sideroff (Hecl, Huntebrinker), 42. Huntebrinker (Hecl), 50. Hecl

Košice zvíťazili nad HKM Zvolen 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 65. minúte útočník Ville Leskinen. Košičania zvíťazili vo štvrtom zápase po sebe a vrátili Zvolenčanom prehru z úvodného vzájomného duelu sezóny.

Zároveň tým potvrdili formu, keď triumfovali v deviatich z uplynulých jedenástich zápasov. Košičania sú po 16. kole na 5. mieste so ziskom 24 bodov. Zvolen je priebežne tretí s 29 bodmi.