Zlý štart, skvelý koniec. Klein pokračuje na Slovak Open do štvrťfinále

Klein sa dostal medzi osmičku najlepších.
Klein sa dostal medzi osmičku najlepších.TASR
Slovenský tenista Lukáš Klein (25) sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na bratislavskom challengeri Slovak Open. V druhom kole zdolal Fína Otta Virtanena (22) 6:4, 6:4.

Klein - Virtanen 6:4, 6:4

Kleinovi nevyšiel úvod prvého setu na centri v NTC, keď si prehral hneď svoj prvý servis a mal manko 0:3. Slovenský daviscupový reprezentant sa však postupne zlepšil v medzihre, od stavu 1:4 získal päť gemov za sebou a tešil sa zo zisku setu.

Fín sa začal trápiť na servise a stratil ho aj na začiatku druhého dejstva. Klein uspel aj v druhom vzájomnom stretnutí, za stavu 5:4 premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.

"Som rád, že sa mi podarilo vyhrať aj s úrovňou, ktorú som predvádzal. Bolo pre mňa dôležité, že som sa vrátil späť do hry po troška nepodarenom úvode. Pomohlo mi, že som ho brejkol v siedmom geme prvého setu. Teší ma hra, ktorú predvádzam. Aj keď to bolo na dve sety, nebolo to jednoduché. Uvidíme, čo bude ďalej," uviedol Klein po postupe.

Jeho ďalší súper bude víťaz duelu medzi najvyššie nasadeným Rakúšanom Dominicom Thiemom a Gabrielom Diallom z Kanady.