Rival mimo hry. Dokáže Djokovič na Roland Garros uspieť aj bez Nadala?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Rival mimo hry. Dokáže Djokovič na Roland Garros uspieť aj bez Nadala?
Novak a jeho mäsožravý úsmev.
Novak a jeho mäsožravý úsmev.
AFP
V Paríži začne ako nasadená trojka, ale predovšetkým v pozícii favorita pri absencii Rafaela Nadala (36), ktorý minulý týždeň odstúpil. Novak Djokovič (36) prichádza na Roland Garros vyhrať svoj 23. grandslamový turnaj. Mal by sa však mať na pozore?

French Open už dlhé roky pravdepodobne nikdy nebol taký otvorený, ale stále je tu jeden zarytý favorit, ktorý sa chystá na ďalší Grand Slam.

Novak Djokovič má šancu zapísať sa do histórie tým, že predbehne Nadala, ale nebude na to sám - v ceste mu môže stáť viacero súperov. Srb sa však výziev nikdy nezľakol a môžeme očakávať, že na kurte uvidíme jeho najlepšiu verziu.

Historický cieľ

Keď sa najdlhšie panujúca jednotka rebríčka ATP v januári vrátila do Melbourne, jej cieľ bol jasný - pripojiť sa k svojmu španielskemu rivalovi v Sieni slávy. Podarilo sa jej to, ale zjavne to nestačilo a do konca kariéry bude chcieť prirodzene vyhrať čo najviac grandslamov.

Porte d'Auteuil je pre Novaka špeciálnym miestom. Antuka je jeho najmenej obľúbený povrch a nie je na nej taký dominantný ako na Wimbledone či Australian Open. Zdvihnutie trofeje 11. júna rozhodne nie je vopred isté, ale vieme, že sa na toto podujatie pripravoval niekoľko týždňov.

Vlani ho rekordér so 14 titulmi na Roland Garros zdolal vo štvrťfinále. Vyradený v štyroch setoch síce nebol "Djoko " pre "Rafu" súperom, ale v roku 2023 by to malo byť úplne inak.

Ak sa aktuálnej svetovej trojke podarí hrať svoj najlepší tenis, nie je isté, že ho nejaký súper môže ohroziť. Je pravda, že Carlos Alcaraz a Daniil Medvedev sú od začiatku sezóny neuveriteľní. Prvý menovaný však ešte nedokázal, že dokáže vyhrať RG - hoci by sa mu to v tejto sezóne mohlo podariť, zatiaľ čo ten druhý má v Porte d'Auteuil zlú históriu. 

Začiatok sezóny ako na horskej dráhe

Keďže sa Novak Djokovič musel vo februári zotavovať zo zranenia a potom nemohol hrať na severoamerickej pôde, bol nútený vynechať niekoľko súťaží (Indian Wells a Miami). Takisto musel odstúpiť z turnajov v Barcelone a Madride.

V dôsledku toho sa zúčastnil na štyroch podujatiach a nevyhral ani jedno z nich. Pre neho zriedkavý jav. Srb prichádza do Paríža s veľmi malými istotami.

Porážka v semifinále s Medvedevom v Dubaji začiatkom marca, prehra s Musettim v Monte Carle v polovici apríla, prehra vo štvrťfinále s Lajovičom v Banja Luke koncom apríla a porážka vo štvrťfinále s Holgerom Runem v Ríme pred pár dňami značia, že jeho aktuálna forma vyvoláva otázniky. Nezabúdajme však na jednu vec - Djokoviča skrátka nemožno podceňovať. V prípade víťazstva by sa mohol opäť stať jednotkou ATP, čo mu dáva ďalší dôvod vyniknúť.