Molčan sa s Wimbledonom lúči hneď v 1. kole. Nestačil na Ymera

Slovenský tenista nevyrovná svoju minuloročnú účasť v treťom kole.
Slovenský tenista nevyrovná svoju minuloročnú účasť v treťom kole. TASR
Slovenský tenista Alex Molčan (25) neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Švédovi Mikaelovi Ymerovi (24) podľahol 3:6, 3:6, 4:6. Na trávnatých dvorcoch All England Clubu tak nenadviazal na úspešné vystúpenie z vlaňajška, keď v premiére v hlavnej súťaži postúpil až do 3. kola.

Ymer hneď v úvodnom geme čistou hrou prelomil Molčanovo podanie, po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0 a v ďalšom priebehu setu mu stačilo držať si servis. V druhom dejstve si Švéd vďaka rýchlemu brejku vybudoval rozhodujúci náskok 3:0. Ymer výborne servoval, hral rýchlo a nepúšťal Molčana do dlhších výmen.

Štatistika duelu
Štatistika dueluFlashscore

V treťom sete držal najlepší slovenský singlista so súperom krok do stavu 3:3. V siedmom geme opäť stratil podanie a Ymer už dotiahol zápas do víťazného konca. V desiatom geme premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal a upravil vzájomnú bilanciu s Molčanom na 3-0.

Mikael Ymer - Alex MOLČAN 6:3, 6:3, 6:4