Tennis Tracker: Zverev musel predviesť comeback, Alcaraz podľahol maďarskému protivníkovi

Alexander Zverev predviedol v Ríme skvelý comeback a postúpil do tretieho kola.
Alexander Zverev predviedol v Ríme skvelý comeback a postúpil do tretieho kola.@InteBNLdItalia
Tenisová sezóna je v plnom prúde a na Flashscore Správach sa raketa za žiadnych okolností neodkladá do kúta. Výsledky, videá, sociálne siete - s týmto online spravodajstvom budete mať prehľad o najnovších a najzaujímavejších novinkách zo sveta tenisu. Čo všetko sa stalo a deje 15. mája?

23:00- Slovenka Anna Karolína Schmiedlová ťahala na turnaji vo Florencii za kratší koniec v súboji so Švajčiarkou Ylenou In-Albonovou po výsledku 6:7 3:6.

17:42 - Danill Medvedev zdolal na turnaji Masters 1000 v Ríme Španiela Bernabéa Zapatu 3:6, 6:1, 6:3 a napodobnil svoje prvé víťazstvo na antuke v talianskej metropole a postúpil do osemfinále.

17:05 - Markéta Vondroušová nenadviaže na svoju semifinálovú účasť z roku 2020 na antukovom turnaji v Ríme, keď vo štvrtom kole prehrala s Jelenou Rybakinovou 3:6, 3:6.

15:47 - Marie Bouzková sa nedostala do svojho prvého antukového štvrťfinále na najvyššom okruhu a nenadviazala na skalp svetovej päťky Cori Gauffovej. V osemfinále turnaja WTA 1000 v Ríme prehrala s dvanástou hráčkou rebríčka Veronikou Kudermetovovou 2:6, 2:6.

15:30 - Carlos Alcaraz prekvapujúco vypadol na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme už v 3. kole dvojhry. Druhý najvyššie nasadený hráč podľahol v pondelok Maďarovi Fábiánovi Marozsánovi v dvoch setoch 3:6, 6:7 (4). Marozsán narazí v osemfinále na Chorváta Bornu Čoriča, ktorý si v 3. kole poradil so Španielom Robertom Carballesom Baenom 7:6 (3) a 6:1.

15:14 - Čchin-wen Čengová zvládla v Ríme derby so Si-jü Wangovou a po víťazstve 6:4, 3:6, 6:1 postúpila do svojho druhého tohtoročného štvrťfinále.

14:51 - Yannick Hanfmann pokračuje v Ríme vo svojej skvelej antukovej jari a vo veku 31 rokov si zahrá prvé osemfinále na Masters. Nemecký kvalifikant vyradil v treťom kole domáceho Marca Cecchinata po setoch 6:4, 4:6, 6:3.

14:36 - Anhelina Kalininová zdolala v Ríme finalistku z roku 2016 Madison Keysovú po obrate 2:6, 6:2, 6:4 a postúpila do svojho druhého štvrťfinále na turnaji série WTA 1000 (prvýkrát vlani v Madride 2022).

12:31 - Jiří Lehečka v nedeľu prehral svoj úvodný zápas na Masters v Ríme s Fábiánom Marozsánom a na poslednú chvíľu sa ako náhradník dostal do kvalifikácie challengeru v Turíne. Najvyššie nasadený Čech však neuspel ani tam, duel s Alexandrom Brajninom z Ukrajiny skrečoval za stavu 0:4, do hlavnej súťaže sa teda nekvalifikoval.

6:30 - V treťom kole domáceho Masters v Ríme sa Jannik Sinner nečakane nadrel na víťazstvo nad Alexandrom Ševčenkom, ktorého zdolal po dva a štvrť hodine boja 6:3, 6:7, 6:2. Taliansky tenista si o štvrťfinále zahrá proti Argentínčanovi Cerundolovi.

6:22 -Alexander Zverev vo svojom úvodnom zápase na turnaji Masters v Ríme pokoril Belgičana Davida Goffina 5:7, 6:3, 6:4 a upravil vzájomnú bilanciu na 3:4. V treťom kole sa nemecký šampión z roku 2017 stretne s Američanom Wolfom.

6:00 - Casper Ruud zdolal na antukovom turnaji Masters 1000 v Ríme Kazacha Alexandra Bublika 6:1, 4:6, 7:6. V bilancii vzájomných stretov vedie 5:1 a len druhýkrát v tejto sezóne vyhral aspoň dva zápasy za sebou. Nórsky semifinalista posledných dvoch ročníkov vyzve v osemfinále Srba Djereho.