Tirreno-Adriatico sa stalo korisťou Rogliča, Sagan sa zmestil do TOP 100

Slovinec ovládol talianske preteky.
Profimedia
Slovinský cyklista Primož Roglič (33) sa stal celkovým víťazom pretekov Tirreno – Adriatico. Jazdec tímu Jumbo-Visma dokončil záverečnú 7. etapu pohodlným dojazdom v balíku na 52. pozícii.

Víťazom etapy sa stal Belgičan Jasper Philipsen z Alpecin-Deceuninck. Priebeh poslednej kapitoly bol pokojný, no v závere sa strhla menšia dráma. Pelotón ťahali Julian Alaphilippe alebo Mikel Landa. Tri kilometre pred cieľom bol celý balík už pokope a šlo sa do šprintu, z ktorého vyšiel víťazne spomínaný belgický cyklista. Za ním skončili Dylan Groenewegen a Alberto Dainese. Slovák Peter Sagan z tímu TotalEnergies sa do záverečného šprintu nezapojil a finišoval na 27. priečke

V celkovom poradí pretekov mal Slovinec náskok 18 sekúnd pred Portugalčanom Joãom Almeidom z tímu UAE Emirates. Roglič vyhral aj celkové bodovanie a prvý skončil aj v horskom poradí. Sagan v Taliansku obsadil 98. miesto s mankom 58:55 min na víťaza