Trenčín sa vrátil na domáci štadión víťazstvom, rozhodol Sojčík

Trenčín sa vrátil na domáci štadión víťazstvom, rozhodol SojčíkProfimedia
Hokejistom HK Dukla Trenčín vyšiel návrat na zrekonštruovaný domáci štadión. V stredajšom zápase 37. kola Tipos Extraligy zvíťazili nad HC MIKRON Nové Zámky 3:2, keď otočili z 0:2.

HK Dukla Trenčín - HC MIKRON Nové Zámky 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly: 23. Obdržálek (Krajčovič, Jurík), 28. Petráš (Tourigny), 48. Sojčík (Valach) - 8. J. Mikúš (Faith, Múčka), 23. T. Mikúš (Chovan, Bezúch)

Trenčania sa vrátili na domáci štadión Pavla Demitru po niekoľkomesačnej pauze a o čestné buly sa postarali domáce legendy Marián Hossa a Marián Gáborík. Lepší štart mali hostia, ktorí sa ujali vedenia v 8. minúte. Po chybe domácej obrany sa presadil Juraj Mikúš.

V 23. minúte zvýšil jeho brat Tomáš na 2:0, no už o desať sekúnd neskôr znížil Petr Obdržálek a v 28. minúte sa začínalo odznova. Pri pravej žŕdke si našiel puk Šimon Petráš a vyrovnal na 2:2. V 48. minúte Trenčania dokonali obrat zásluhou Petra Sojčíka.

Dukla zaznamenala štvrté víťazstvo po sebe a patrí jej deviata priečka v tabuľke. Nové Zámky prehrali druhýkrát po sebe a sú siedme.