Valjent pri troch bodoch, Mallorca zdolala Celtu Vigo

Martin Valjent odohral 90 minút a pomohol defenzíve Mallorcy zvíťaziť s čistým kontom.Profimedia
V piatkovom zápase 18. kola španielskej La Ligy zvíťazili futbalisti RCD Mallorca nad Celtou Vigo 1:0. Za tím z Baleárskych ostrovov odohral celý duel slovenský stopér Martin Valjent (27), jeho spoluhráč a brankár Dominik Greif (25) bol na lavičke náhradníkov.

Mallorčania vstúpili do ligy po neúspešnom pohárovom vystúpení, v ktorom nestačili na Real Sociedad. Na ich domácej pôde sa hralo vyrovnané stretnutie. V 59. minúte ho rozhodol Rodriguez. Pre 34-ročného futbalistu to bol premiérový zásah v aktuálnom ročníku.

Celta Vigo je len dva body od predposlednej Sevilly. V ostatných jedenástich súbojoch vyhrala iba raz. Na ihrisku súpera to bol pre ňu siedmy bod. Naopak, Mallorca ťahá sériu troch domácich víťazstiev v rade. V neúplnej tabuľke jej s 25-bodmi patrí 10. priečka.

RCD Mallorca - Celta Vigo 1:0 (0:0)

Gól: 59. D. Rodriguez