Vek je iba číslo. Chára zabehol Bostonský maratón o sedem a pol minúty rýchlejšie ako vlani

Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Vek je iba číslo. Chára zabehol Bostonský maratón o sedem a pol minúty rýchlejšie ako vlani

Chára prekonal svoj zápis spred roka.
Chára prekonal svoj zápis spred roka.AFP
Etiópsky vytrvalec Sisay Lemma (33) vyhral premiérovo vo svojej kariére Bostonský maratón. Do cieľa 128. ročníka prestížneho podujatia prišiel v čase 2:06:17 h s náskokom 41 sekúnd pred krajanom Mohamedom Esom (23). Tretí finišoval víťaz uplynulých dvoch ročníkov Evans Chebet (35) z Kene (+1:05 min).

Na štarte svojho druhého maratónu v Bostone figuroval aj bývalý slovenský hokejista a držiteľ Stanleyho pohára s miestnymi Bruins - Zdeno Chára. Štyridsaťsedemročný Slovák dobehol do cieľa v čase 3:30:52 h a vylepšil si ten minuloročný o sedem minút a 31 sekúnd (3:38:23).

Medzi ženami ovládli trať kenské bežkyne, ktoré obsadili pódium. Vlaňajšie víťazstvo obhájila Hellen Obiriová, ktorá dosiahla čas 2:22:37 h. Druhá skončila s mankom ôsmich sekúnd Sharon Lokediová, tretie miesto obsadila po výbornom výkone 44-ročná dvojnásobná víťazka podujatia Edna Kiplagatová (+44 s). Obiriová rozhodla o svojom triumfe v záverečných stovkách metrov.

Krátko za polovicou trate si Lemma vypracoval komfortný takmer trojminútový náskok, z ktorého síce postupne strácal, napriek tomu na cieľovej páske nemal konkurenciu. Lemma je prvý Etiópčan, ktorý triumfoval od roku 2016, keď sa to podarilo Lemimu Berhanovi Hayleovi. Lemmov čas je 10. najrýchlejší v histórii podujatia.