Boston triumfoval aj v Brooklyne a zostáva bez prehry, Denver opanoval druhý polčas

Jokič (s loptou) znovu patril medzi opory Denveru.
Jokič (s loptou) znovu patril medzi opory Denveru.Profimedia
Basketbalisti Bostonu sú aj naďalej v NBA bez prehry. V noci na nedeľu zvíťazili na palubovke Brooklynu 124:114 a uspeli aj v piatom stretnutí sezóny. Philadelphia zdolala Phoenix 112:100 a uspela vo štvrtom stretnutí v sérii, v tabuľke Východnej konferencie jej patrí 2. priečka za Bostonom. Na západe vedie Denver, ktorý si poradil s Chicagom 123:101.

Brooklyn - Boston 114:124

Domáci dokázali v záverečnej štvrtine zmazať manko súpera na jediný bod, avšak aj to bolo málo. Celtics potiahli za triumfom Jayson Tatum (32 bodov, 11 doskokov) a Jrue Holiday, ktorý mal blízko k triple-double (18 bodov, 9 doskokov, 10 asistencií).

Denver - Chicago 123:101

Dvojica Nikola Jokič (28 bodov, 16 doskokov a 9 asistencií) a Michael Porter (27 bodov) sa výrazne podieľala na triumfe obhajcu titulu. Rozhodujúce bolo druhé dejstvo, ktoré Nuggets opanovali pomerom 72:48.